0258 415 1007 Cuma, 1 Aralık 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Kardeşler karatede başarı elde etti

İstanbul’da bu yıl 30 yaşını dolduran Uluslararası Boğaziçi Turnuvası sona erdi. Türk karatesinin en köklü organizasyonu olan turnuvada üç gün boyunca 25 ülkeden 1502 sporcu mücadele etti. Mücadelede Sarayköylü milli sporcularımız Muhammet ve Kerem Kaya kardeşlerde derece aldı.


 Ülkemizin en köklü karate turnuvası olma özelliğine sahip Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası bu yıl 30’uncu yaşını doldurdu. 3-5 Şubat tarihlerinde Bağcılar’da düzenlenen dev turnuvada üç gün boyunca 25 ülkeden toplam 1502 sporcu mücadele etti.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda 135 dalda madalya sahiplerini bulurken, Türkiye tüm kategorilerde kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Sarayköy’ün milli sporcuları Muhammet Kaya ve Kerem Kaya kardeşlerde Milli takım kadrosuna çağırılarak Türkiye’yi temsil etti.

Sarayköy Belediyesi’nin sponsor olduğu Muhammet Kaya ve Kerem Kaya kardeşler derece alarak eve döndü.

Büyük erkekler 84 kg’da ilk tur Sırp rakibi Dejan Cvrkota’ya 3-0 mağlup olan Muhammet Kaya daha sonra üçüncülük maçı için çıktığı maçların hepsini kazanarak büyük erkekler 84 kg’da 3. oldu. Aynı zamanda Muhammet Kaya, 84 kg’da kürsünün en genç ismi oldu.                       

Kerem Kaya, ümit erkekler +70 kg’da ilk tur 8-0 yenerek 2. turda Makedonyalı rakibini de devirerek finale çıktı. Finalde 2-0 mağlup olan Kerem Kaya ümit erkekler +70 Kg da 2. oldu....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy karate basarisi-1karatede-saraykoy-basarisi
Yorum Bulunamadı