0258 415 1007 Per┼čembe, 6 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

18 Mart Çanakkale Zaferi törenle kutlandı

Sarayköy Anadolu Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi


 Sarayköy Anadolu Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dönümü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı J.ütğm Uğur Özcan, İlçe Emniyet Amiri Alper Akbaba, Milli Eğitim Müdür Bülent Akhan, İlçe Askerlik Şube Başkanı Hansan Çağrı Öcal, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sarayköy Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Osman Dokumacı yaptı. Ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve İlçe Milli Eğitim Müdür Bülent Akhan verdi.

Ardından katılımcıları 102 yıl öncesine götüren “Çanakkale Destanı” adlı oratoryo gösterisi sahnelendi.  Duygusal anların yaşandığı oratoryo gösterisinde Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a Türk bayrağı hediye edildi.

Etkinliğe katılanlar Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nin Ebru Sanatı Sergisini gezdi. Program sonnuda protokl üyeleri ile katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdi. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-canakkale-anma-etkinligi-1saraykoy-canakkale-anma-etkinligi-2saraykoy-canakkale-anma-etkinligi-3saraykoy-canakkale-anma-etkinligi-4saraykoy-canakkale-anma-etkinligi-5
Yorum Bulunamadı