0258 415 1007 Pazar, 2 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği Sarayköy’de

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Babadağ’ın ardından Sarayköy’de gerçekleştirilen şenliğe Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile katılarak çocukların eğlencesine ortak oldu.


 Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği Babadağ ilçesinin ardından Sarayköy’de başladı. Sarayköy İlçe Stadı’nda gerçekleşen etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve beraberindekiler katıldı. Animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, halat çekme ve çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarda birbirleriyle yarıştı. Çocukların eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, halat çekme mücadelesine katıldı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

SANAL DÜNYADAN GERÇEĞE
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan çocukları sanal dünyadan ayırarak gerçek dünyayla buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Zolan, 'Çocuklarımız burada çok mutlu, onları mutlu görünce bizlerde mutlu oluyoruz. Amacımız çocuklarımızın burada arkadaşlıkları, dostlukları pekişsin; sanal dünyadan gerçek hayata dönsünler. Hayatın gerçek yönünü bilerek yaşasınlar ve halat çekme, çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarımızla buluşsunlar. İstiyoruz ki gelecek nesillere de bu oyunları aktarılabilsinler' dedi.

ONLARIN YÜZÜ GÜLÜYORSA BİZİMDE GÜLÜYOR
Sarayköylü minikleri Çocuk Şenliği ile buluşturan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Hem çocuklarımız ile şenlendik hem de Başkanımız Osman Zolan’ın teşrifi ile onurlandık, şereflendik,. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Burada ilkokuldan ortaokula kadar binlerce öğrencimiz tüm bu oyun gruplarından faydalanıyor. Burada yaptığınız her şey samimi ve gönüllere hitap ediyor. Çocuklar bizim herşeyimiz geleceğimiz. Onların eğitim araçları onların büyümesi gelişmesi ülkemizin geleceği demek. Onların yüzü gülüyorsa ülkemizin yüzü gülüyor. Eğitim çalışmalarında da büyükşehir ve ilçe belediyemizin yoğun çalışmaları var” diye konuştu.

 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-osaraykoy-cocuk-senligi-saraykoy-cocuk-senligi-2saraykoy-cocuk-senligi-1
Yorum Bulunamadı