0258 415 1007 Per┼čembe, 6 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Başkan Zolan, altyapı çalışmalarında esnaftan sabır istedi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköylü esnaflar ile bir araya geldi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve meclis üyeleri ile birlikte ilçe mahallelerini tek tek gezerek hizmetleri yerinde gördü, vatandaşlarla sohbet etti.

Akşam saatlerinde ise Sarayköy Belediyesi Çok Amaçlı Düğün Salon’unda ilçe esnafları ile biraraya geldi.

 Esnafların ekonominin orta sınıfı olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Esnaf demek ekonominin orta sınıfı demektir. Ekonominin, ticaretin bel kemiğidir. Esnaflar, sanatların, ahilikte önemli değer ve terbiyedir. Esnaf dükkânları çocuklarımızın terbiye aldığı geleceğe daha iyi bakabileceği yerlerdir. Hepsi birer geleceğimize ışık tutan yerlerdir. Sadece kar elde eden yerler olarak görmüyorum” dedi.

“5 YIL SONRA EMANETİSİZLERE EN GÜZEL ŞEKİLDE TESLİM EDECEĞİZ”
Başkan Özbaş, “Bizler 3 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, ben ve arkadaşlarımız tüm Türkiye’de seçim kampanyası oluşturmuştuk. Bizlerde Sarayköy Belediyesi olarak sizlere misafir olduk.  Derdimizi anlatmaya çalıştık. Yıllardan beri hakkını elde edemeyen Sarayköy’e bir şeyler kazandırmak için yola çıktık. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile beraber çalışarak projeler getirdik. Projeleri sizlere sunduk toplamda 84 projeydi. Bunların birçoğunu bitirmiş ve birçoğunu başlamış vaziyetteyiz. Görevimizi 5 yıl sonra en güzel şekilde bitirerek emanetinizi sizlere teslim edeceğiz. Anımız ak, başımız dik devam edeceğiz. Sarayköy, tarımla, ticaretle, eğitimle hep lider ilçe olacak. Biz Denizli’nin batısındayız. Şehirler batıdan gelişirmiş. Bizim şehrimiz batıdan geç gelişti ama o farkı kapatacağız” dedi.

Yapılan hizmetlerin anlatılmasının kolay olduğunu ancak yapım aşamasının zor olduğuna değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Biz Sarayköy Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi kardeş gibi el ele kol kola Sarayköyümüze hizmet etmek için yola hızla devam eden iki kurumuz. İstiyoruz ki Sarayköy 3 yıl önce verdiğimiz o sözleri n hepsine kavuşsun, ihtiyaçlar giderilsin. Bugün o sözleri yerine getirdikçe omzumuzdaki o yük azalıyor” dedi.

İLÇENİN EN BÜYÜK PROJESİ ALT YAPI
Sarayköy’ün en büyük projesinin alt yapı olduğunu belirten Başkan Zolan, “Birçok projeler yapıldı ama en büyük proje Sarayköy’ün tarihindeki en büyük proje ve en yüksek maliyetle yapılacak olan proje alt yapıdır. Bu alt yapıyı yapmak gerçekten belediye başkanlarının tercihi değildir. Belediye başkanları alt yapıya girdiğinde çukurda kalır derler. Gerekte öyle olmuştur. Çünkü alt yapıyı yaptığınız zaman  etrafa toz ve çamur ile  buluşturursunuz. İnsanlarımızı rahatsız edersiniz. Alt yapı zordur. Kolay kolay girilmez ama alt yapı olmadan ne yapsanız faydası yok. Çiçek, böcek ile bu işler olur ama 3 ay sonra anlamsız olur. Geleceğe, çocuklarınıza, torunlarınıza yeniden bir şey bırakamazsınız” dedi.

 “SİZDEN SABIR BEKLİYORUM”
Alt yapı çalışmalarında vatandaşlardan sabır isteyen Başkan Zolan, “Sarayköy kazansın. Yeter ki eser kalsın. Önemli olan o. Alt yapı çalışmalarında en çok sıkıntıyı çekecek olanda sizlersiniz.  Dükkan kapısını açamayacaksınız, müşteri gelemeyecek bu tür şeylerle karşılaşacaksınız. Bizlere kızacaksınız. Baştan bunları konuşalım. Sizden sadece sabır istiyorum. Çalışmalar sonunda ilçe feraha kavuşacak” diye konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-esnaf-bulusmasi-1saraykoy-esnaf-bulusmasi-2saraykoy-esnaf-bulusmasi-3
Yorum Bulunamadı