0258 415 1007 Cuma, 1 Aralık 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de 10 Nisan Polis Haftası Kutlandı

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ile Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümü nedeniyle Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.


 Sarayköy’de Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Garnizon Komutanı Uğur Özcan, C.Savcısı Fatih Soğdoğan, Emniyet Müdür V. Alper Akbaba, emniyet amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na Emniyet Müdürlüğü çelengi sunuldu.  Ardından ilçe protokolü İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, polis memurlarına karanfil ve hediye takdim etti.

Emniyet güçlerinin ülkenin en önemli kollarından biri olduğunu söyleyen Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, “ Ülkemizin en can alıcı ve üzücü günü 15 Temmuz’du. 20-25 yıl insan sevdiği, masada diz dize, yan yana çalıştığı arkadaşlarından ihanete uğrayınca herhalde en yıkıcı en üzücüsü teşkilatımız için bu olsa gerek. Ama çok şükür temizlendi. Bunu gönül rahatlığı ile diyebiliriz. Başta sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız,  İçişleri bakanımız bizlerde aynı şekilde iradeyi koyduk ortaya hiçbir hain kalmayana kadar devam edecek. Şimdi ben daha güvende olduklarını hissediyorum.  Bizim birliğe beraberliğe ihtiyacımız var ve onu yaşıyoruz.  Biz tüm güvenlik görevlileri ile gurur duyuyoruz” dedi.

Onurlu görevlerini büyük bir özveri ve sevgiyle yerine getirerek Sarayköyü güvenli ve huzurlu ilçe olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatının gününü kutlayan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Askerimiz, polisimiz, savcılarımız ve vatandaşlarımızın birlikteliği ile Türkiye Cumhuriyeti yaşayacak.  Ben Sarayköy Belediye Başkanı olarak mutluyum.  Bu vatanı kimseye vermeme konusunda azmettik. 15 Temmuz’da da vatandaşımız devletimizin yanındaydı. Son Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. Çok nezaketli bir polis teşkilatımız var. Nezaketten, adaptan ödün vermeden gece gündüz görev yapıyorlar. Onlara minnettarız” diye konuştu. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

polis-haftasi-kutlu-olsun-1polis-haftasi-2polis-haftasi-3saraykoy-polis-haftasi-4polis-haftasi-5
Yorum Bulunamadı