0258 415 1007 Pazartesi, 13 Temmuz 2020
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de 15 Temmuz’a yakışır program

Dolu dolu geçen programda konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Hep birlikte bugünleri çok daha iyi bir şekilde idrak edip dersler çıkartıp geleceğe dair birlikte olmak zorundayız dedi.


  Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında Sarayköy Belediyesi kahramanlıkların dile geldiği bir program düzenledi. Atatürk Parkında düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında bayraklarla süslenen alana 15 Temmuz’u konu alan fotoğraf sergisi açıldı.

15 Temmuz programına Sarayköy Kaymakam Vekili Murat Sarı, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ve binlerce Sarayköylü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Tüm Türkiye olarak tüm dünyaya milli birlik ve demokrasi günümüzde hep birlikte olduğumuzu gösteriyoruz. Geçen yıl tam bir yıl önce Efe Meydan’ında yine burada tarihinin en hain işgalci darbe girişimine karşı topyekun birlikte olduğumuz cesaretimizi, gücümüzü, dirilişimizi ve destanımızı yazdığımız 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi sene-i devriyesinde yine buradayız, birlikteyiz. Hep birlikte geleceğe dair en yüksek ses ile Sarayköy Meydanı’ndan milli birliğimizi ve kardeşliğimizi sunuyoruz” dedi.

Türk milletinin ay yıldızlı bayrak ile teröristlere karşı tek vücut olduğunu belirten Başkan Özbaş, “15 Temmuz günü şahadet mertebesine ulaşan koştura koştura, güle güle sevdiklerinden ayrılırken hakkınızı helal edin diyen şehitlerimizin anısına hep birlikte milli birlik ve beraberliğimizi vurgulamalıyız. Hep birlikte bugünleri çok daha iyi bir şekilde idrak edip dersler çıkartıp geleceğe dair birlikte olmak zorundayız” dedi.

Ardından konuşma yapan Sarayköy Kaymakam Vekili Murat Sarı, “Aziz milletimiz silaha, topa karşı bedenini siper etmiş. Bütün dünyaya vatana bağlılıklarını ispat etmiştir. Bizlerde burada bir araya gelerek ‘Ülkemizi bölemezsiniz, bayrağımızı indiremezsiniz” mesajı veriyoruz” dedi.

  Konuşmaların ardından 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi sunuldu. Sarayköy Belediyesi Halk Oyunları ekibi 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde mert, cesur, mazlumun dostu anlamına gelen Sarayköy zeybeğini oynadı.

Program tasavvuf müziğin güçlü isimlerinden Emre Ermiş’in konseri ile devam etti. Vatandaşlara tasavvuf konseri veren Emre Ermiş’e Başkan Özbaş, Sarayköy’ün efesini temsilen heykel hediye etti.

Tasavvuf konserinin ardından tüm Türkiye’de aynı anda okunan sela dinlendi.

İlerleyen saatlerde ile sahneye mehteran çıktı, vatandaşlar gece boyunca mehteranın söylediği marşlara eşlik etti. 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-15-temmuz
Yorum Bulunamadı