0258 415 1007 Cuma, 22 Ocak 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy deve güreşi 10 bin kişiyi ağırladı

Sarayköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 35. Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri Festivali’ne 10 bin kişi katıldı.


Sarayköy’de geleneksel hale gelen ve dikkatleri her defasında üzerine çeken deve güreşlerinin bu yıl 35’incisi düzenlendi. Sarayköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 35. Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri Festivali’ne AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Osman Kutlu Balak, İlçe Jandarma Komutanı Üstğm. Berkay Özkan, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Renkli görüntülerin yer aldığı 35. Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri Festivali’nde 10 bin vatandaş bir tarafta mangal keyfi yaşarken diğer tarafta ise güreşin heyecanını yaşadı. Sarayköy Belediyesi tarafından vatandaşların huzuru için her ayrıntının düşünüldüğü festivalde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelen 170 deve kıran kırana mücadele etti. 

Heyecanın ve coşkunun hakim olduğu deve güreşinde dereceye giren develerin sahiplerine Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediye Başkanlığı kupası takdim edildi.

“EN BÜYÜK HİZMET KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEĞİMİZE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARDIR”
Deve güreşinde konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte ilçemizdeki hayallerimizi tek tek inşa ettik. Bu başarıdaki en büyük pay ise siz değerli hemşehrilerimizin. Çünkü sizler bizi hizmetkar ettiniz. Sizlerin hizmetkarlığını yapmamız için göreve getirdiniz. Bizim yaptığımız en önemli projeler kültürümüze, sanatımıza ve değerlerimize yaptığımız hizmetlerdir. Bugün burada bir kültürümüzü temsil eden geleneğimizi gerçekleştiriyoruz. 35’incisini düzenlediğimiz deve güreşimize yurdumuzun dört bir köşesinden buraya akın eden siz kıymetli kardeşlerimizin gönül birliğini paylaştırmak için buradayız. Bu kardeşliğin, birliğin, bu kültürümüzün devam etmesi için bundan böyle 31.’den 35’incisine kadar yaptığımız deve güreşlerini Allah izin verirse, hemşehrilerimiz teveccüh gösterirse 40’ıncısına kadar yapmaya söz veriyoruz. Geleneğimizin ve kültürümüzün parçası olan deve güreşimizi yapmamızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Memleketin dört bir tarafından gelen vatandaşlara “Hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de güreş dendiğinde 2 şey akla gelir; birisi deve güreşi, diğeri yağlı güreş. Bunlar hep özümüzden gelen geleneklerimiz. Bu geleneğimizi geleceğimize aktarmak da bizlerin borcu… Bizler gençlerimize geleneklerimizi tanıtmak için etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Tam 5 yıl önce Sarayköy’de her şey güzel olacak dedik. Vermiş olduğunuz desteğe layık olmak için 5 yıl içinde bir bir sözlerimizi yerine getirdik. Sarayköyümüze çok güzel hizmetler yaptık. Allah nasip ederse bundan sonra aynı hizmetleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

DEVE GÜREŞİNDE DENİZLİSPOR’A DESTEK ALKIŞI
Ayrıca deve güreşi sırasında Hatayspor’a karşı mücadele eden Denizlispor’a cazgırın yaptığı anons ile  destek alkışları yapıldı.

 

 

 

 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-deve-guresi-1saraykoy-deve-guresi-2
Yorum Bulunamadı