0258 415 1007 Pazartesi, 1 Haziran 2020
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanımızdan Sarayköylü kadınlara özel kutlama

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 5 yıldan bu yana 8 Mart Kadınlar Günü’nde farklı etkinliklere imza atıyor.


Sarayköy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü coşkuyla kutladı. 2014 yılından bu yana her sene 8 Mart Kadınlar Günü’nde farklı etkinliklere imza atan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, bu senede aynı farkındalıkla kutlamayı sürdürdü. Başkan Özbaş, her yıl olduğu gibi bu senede ilçedeki tüm kadın esnafları gezerek karanfil verdi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ardından Sarayköy Belediyesi tarafından Belediye Düğün Salonu’nda Kadınlar Matinesi düzenlendi. Etkinliğe, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sergül Yağız ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Tüm hanım kardeşlerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana tüm faaliyetlerimizi kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza göre yapmaya çalıştık. Onların ev ekonomilerine, kültürel faaliyetlerine katkılar koymaya çalıştık. Kurslar açtık, geziler yaptık. Anneler Günü’nü, Kadınlar Günü’nü dolu dolu geçirdik. İnşallah vatandaşlarımız izin verirse bundan sonrada an güzel şekilde özel günlerimizi kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni dönemde kadınlara özel projelerini anlatan Başkan Özbaş, etkinliğe katılan vatandaşlar tarafından alkışlandı. Başkan Özbaş, “Düşündüğümüz projelerimiz vatandaşlarımıza göre şekilleniyor. Kadınlarımız için ücretsiz el sanat kurslarımızı devam ettireceğiz, iş geliştirme kursları açacağız, KOSGEP-İŞKUR işbirliği ile iş edinmelerde ortak olacağız. Kadınlarımıza özel spor kursları düzenleyeceğiz. Yapacağımız Kapalı Yüzme Havuz’unda kadınlarımıza yönelikte yüzme kursları açacağız. Daha birçok projemiz ile ilçemizin ve vatandaşlarımızın geleceğini en güzel yerlere taşıyacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Nurcan Dalbudak, “Öncelikle Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlara bizi alıştırdı. Her sene dolu dolu bu güzel etkinliklerimizi yapıyor. İnşallah seneye de sağlıkla çıkarız. Bu özel günleri kutlamak hep birlikte nasip olur. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.  

Konuşmaların sonunda müzik eşliğinde oyunlar oynandı, günün anısına fotoğraflar çekildi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-kadinlar-gunu
Yorum Bulunamadı