0258 415 1007 Cuma, 5 Mart 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk törenlerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81’inci yıl dönümünde Sarayköy’de düzenlenen törenlerle anıldı.


Sarayköy ilçesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle ilk tören Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Törene Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Cumhuriyet Savcısı Necati Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, siyasi parti temsilciler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, anıta çelenk sundu. Daha sonra Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te çalan siren sesiyle beraber ilçede hayat durdu, herkes saygı duruşunda bulundu.

Yoğun bir katılımla başlayan Atatürk’ü anma törenleri anıtın ardından Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programlar ile devam etti.

Program saygı duruşunun bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Sarayköy Menderes Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa İritaş yaptı.

Programda öğrenciler tarafından Atatürk isimli oratoryo,  Malazgirt’ten Cumhuriyet’e Şanlı Tarihimiz isimli drama oyunu gösterisi sunuldu.

Törenin sonunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verdi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-10 kasim atat├╝rku anmasaraykoy-10kasim-ataturku-anma-1
Yorum Bulunamadı