0258 415 1007 Salı, 2 Mart 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanımızdan tiyatro kursuna davet

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kursu’na 7’den 70’e tüm vatandaşların kayıt yaptırabileceğini söyledi.


Sarayköy’de her hafta düzenlenen tiyatro oyunları ilçe halkının yoğun katılımıyla sahneleniyor.  7’den 70’e tüm vatandaşların yoğun katılım sağladığı tiyatro oyunlarını gören Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, tiyatro kursu yaş kısıtlamasını kaldırdı.

Belediye Başkanımız Özbaş, Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kursu’nun yeni dönem kayıtlarına 7’den 70’e tüm vatandaşların kayıt yaptırabileceğini açıkladı.

Sanat ile uğraşmak için yaş sınırının olmadığını aktaran Özbaş, vatandaşlara cesaret vermek için ise Mersinli Ümmiye Koçak’ı örnek gösterdi. Özbaş, “Her hafta düzenlenen tiyatro oyunlarımıza yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız bizleri çok mutlu ediyor. 7’den 70’e herkesin bir araya geldiği tiyatro oyunlarımızda izleyici kısmı her ne kadar onlara aitse sahne de her yaş kesimdeki vatandaşlarımıza ait. O yüzden tiyatro kursumuza her yaştan vatandaşlarımızın katılmasını istiyoruz. ‘Yaşımız büyüdü artık olmaz’ diye düşünen vatandaşlarımızın olabileceğini düşünerek Mersinli Ümmiye Koçak’ı örnek göstermek istedik. Çünkü Mersin’in Arslanköy ilçesinde yaşayan ilkokul mezunu ve 2 çocuk annesi olan Ümmiye Koçak, 11 tiyatro oyunu yazmış, kurduğu tiyatro topluluğu ile 500’ü aşkın kez sahneye çıkmış ve oyunlarının Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce insana ulaştığını biliyoruz” dedi.

Başkanımız Özbaş, 7’den 70’e tüm vatandaşları tiyatro kursuna davet ederek kayıtların Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacağını duyurdu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-tiyatro-kursu-ummiye-kocak
Yorum Bulunamadı