0258 415 1007 Cumartesi, 27 ┼×ubat 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy, hayat kurtaranlar zincirine 37 kişiyi ekledi

Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilçedeki vatandaşlara verilen ilk yardım kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.


Sarayköy’de ilk yardım müdahalesinde bulunacak bilgi ve öz güvene sahip ilk yardımcılar yetiştirilerek hayat kurtaranlar zincirine 37 nefer daha kazandırıldı.  Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle haftada 2 gün olarak gerçekleştirilen ilk yardım kursuna  ev hanımından, çalışanına, öğrencisinden emeklisine birçok vatandaş katıldı. Sarayköy Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri Hemşiresi Güler Sivritepe tarafından verilen ilk yardım kursunda ‘İlk Yardımın Temel İlkeleri, ‘Temel Yaşam Desteği’, ‘Yaralanmalarda İlk Yardım’, ‘Kırık, Çıkık ve Burkulmalar ve Diğer Durumlarda İlk Yardım ‘, ‘Taşımalar’ gibi konularda eğitim verildi.

Eğitimde ilk yardım teknikleri uygulamalı olarak da kursiyerlere anlatıldı. Kursu başarıyla tamamlayanlara 37 kursiyere sertifikaları verildi.

Hayat adına güzel sonuçlar doğuracak olan projelerde yer almaktan her zaman mutluluk duyduğunu aktaran Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Hayatımızda ilk yardımın önemli bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilmenin yanı sıra bizlerinde hayat kurtaranlar zincirine dahil olması gerekmektedir. Sarayköyümüzde ilk yarıdımcılar zincirine yenilerini eklemek için İlçe Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte ilk yardım kursumuzu hayata geçirdik. Ne mutlu ki 37 vatandaşımızı hayat kurtaranlar zincirine dahil ettik. İnşallah sayımızı günden güne arttıracağız” diyerek konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-ilk-yardim-kursu
Yorum Bulunamadı