0258 415 1007 Salı, 2 Mart 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Tiyatro ile engelleri aştılar


Sarayköy’de engelli bireylerin topluma kazandırmak adına bir araya gelen Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu sahne aldı. Genetik bir sorun olan cücelik rahatsızlığı bulunan kişilerin bir araya geldiği tiyatro topluluğuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sarayköy Belediyesi’nin destekleriyle Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Gelin Engelleri Birlikte Aşalım Sanat Atölyesi ve Tiyatrosu, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler adlı tiyatro oyununu sahneledi.  Şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlara ücretsiz olan oyun sonunda vatandaşlar tiyatro ekibi ile fotoğraf çekilerek günü ölümsüzleştirdiler.

Sarayköy halkının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Gelin Engelleri Birlikte Aşalım Sanat Atölyesi ve Tiyatrosu Başkanı Orhan Yargı, “ Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak adına çıktığımız bu yolda “Gelin engelleri birlikte kaldıralım” projesiyle ülkemizi geziyoruz.  Engelli arkadaşlarımızla bir araya getirdiğimiz bir tiyatro topluluğumuz bu. Engellilere imkan verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiğimiz bir oluşum içerisindeyiz. Sarayköy halkı bizleri çok güzel karşıladı. Çok teşekkür ederiz” dedi.

Pamuk prenses ve 7 cüceler oyununda bedensel engelli sanatçıların olduğunu belirten Yargı, “Amacımız 13 milyon engellisi olan ülkemizde mutlu ve güzel bir gün yaşatabilmek kardeşlerimize. Bugünde burada bizlere bu imkanı tanıyan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-gelin-engelleri-birlikte-asalim
Yorum Bulunamadı