0258 415 1007 Sal─▒, 11 May─▒s 2021
Duyurular

Haber Bülteni

2020 yılında Sarayköy’de desteklenecek tarım ürünleri açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında Sarayköy ilçesinde desteklenecek olan tarım ürünleri belli oldu.


Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2017 yılında başlattığı Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında ülkede arz açığı bulunan, stratejik öneme haiz, bölgesel önem arz eden ve insan beslenmesi ile hayvansal üretim açısından önemli buğday, arpa, çavdar, çeltik, dane mısır, tritikale, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye, pamuk, soya, yağlık ayçiçeği, kanola, aspir, çay, fındık, zeytinyağı, patates, kuru soğan, yem bitkileri mazot-gübre, sertifikalı tohumluk kullanım, fark ödemesi, yem bitkileri, fındık alan bazlı gelir destekleme uygulamaları devam ediyor.

2020 üretim yılında tarım havzalarında desteklenecek ürünlerin belirlenmesi amacıyla iklim, toprak, topoğrafya, su kısıtı, istatistiki veriler, ekim nöbeti ve il/ilçe müdürlükleri ile STK önerileri birlikte değerlendirilerek ürün listeleri oluşturuldu.

Bu kapsamda Sarayköy’de arpa, pamuk (kütlü), mısır (dane), zeytinyağı, soya, buğday ve yem bitkileri ürünleri desteklenecek.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

denizli-saraykoy-tarim-urunleri-destekleme
Yorum Bulunamadı