0258 415 1007 ├çar┼čamba, 23 Eyl├╝l 2020
Duyurular

Haber Bülteni

Termal turizmin vazgeçilmezi Sarayköy

Denizli’nin ve termal turizmin önemli taşlarından birisi olan Sarayköy ilçesi şifalı suları ve kültürel mirasıyla dört mevsim yoğun ilgi görüyor. Sarayköy’ü 15 günlük yarıyıl tatilinde ülkenin farklı şehirlerinden yüzlerce vatandaş ziyaret etti.


 Şifalı suları ile dört mevsim yoğun ilgi gören Denizli’nin Sarayköy ilçesi sömestr tatilinde ülkenin çeşitli şehirlerinden gelen yüzlerce misafirini ağırladı. Kış mevsimi olmasına rağmen Sarayköy’ün termal havuzlarını tercih eden vatandaşlar sıcak suların keyfini çıkardı.

Tatili fırsat bilip gelen vatandaşların yanı sıra Sarayköy’ün termal havuzlarına şifa bulmak için de gelenler vardı.

 

SARAYKÖY’DE TERMAL KAPLICALARIN ÖZELLİKLERİ

Kaplıca insuyu çamurlarının fiziksel, kimyasal, termik etkilerinin rolü vardır. Kaplıca tedavisinden sonraki genel etkileri uzun yıllara dayalı gözlem ve deneyimlerin hem klinik çalışmaların ortaya koyduğu gibi 8-12 ay sürebilmektedir. Banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar, romatizmal hastalıkların romatiod, artrit, ankilozon başta olmak üzere kronik dönemlerinde kronik bel ağrısı, ostevartrik gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının miyozit, tendinit, travma, fibramiyaljisendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak ortopedik operasyonlar beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklar dacerebralpalsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla stres bozukluğun öroveje, tatif, distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-termal-turim-termal-saglik
Yorum Bulunamadı