0258 415 1007 ├çar┼čamba, 23 Haziran 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de fotoğraf konuşuldu

Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça, PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen söyleşide fotoğrafı anlattı.


PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu konferans salonunda  Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça’nın konuşmacı olarak katıldığı Fotoğrafça Bakış söyleşisi düzenlendi. Söyleşiye PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aslı Öztürk Kiraz,  Yüksekokul idaresi ve öğrenciler katıldı.

Fotoğraf sanatçılığının konu edildiği söyleşiye kendisini tanıtarak başlayan Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça, “ Ülkemiz fotoğraf açısından çok zengin. Çok farklı mozaiklere sahibiz. Bir yanımız baharken diğer yanımızda kar yağıyor. Sanatın topluma gelmesi gerektiğini düşünenlerdenim. En uzak ilçedeki vatandaşlarımızın şehir merkezindeki bir konferansa gelmesindense; konferansın ilçedeki vatandaşların ayağına kadar ulaşması gerektiğinin altını çizmek istiyorum” dedi.

Bir fotoğraf karesi ile bir kitabın anlatılabileceğini aktaran Akakça, “Bilgi, belge ve kanıtı bir fotoğrafta çok iyi kullanılırsak geçmiş ile ilgili kanıtları geleceğe aktarabiliriz. Fotoğraf ile uğraşmak isteyen arkadaşlarımızın muhakkak temel fotoğraf eğitimi alması gerektiğini söylemek istiyorum. PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu yönetimimiz fotoğrafçılık kulübü açarsa ben bedelsiz eğitim vererek katkı sağlamak isterim” diyerek konuştu.

Konuşmanın ardından Akakça, kendisinin çekmiş olduğu 78 fotoğrafın bulunduğu “Egeden” isimli slaytı dinleyicilere sundu.

Akakça, program sonunda PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’na helikopter içerisinden çekmiş olduğu Medet köyüne ait fotoğrafı hediye etti. 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-zekiakakca-fotograffotograf-saraykoy-zeki-akakca
Yorum Bulunamadı