0258 415 1007 Pazartesi, 1 Haziran 2020
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyemiz, mezarlıkta koronavirüs önlemlerini arttırdı

Sarayköy Belediyemiz, Arefe günü ile Ramazan Bayramının 3 gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlar için mezarlıkta koronavirüs önlemlerini arttırdı.


Sarayköy Belediyemi, koronavirüs salgınına karşı ilçe mezarlığında önlem aldı. Arefe günü ile Ramazan Bayramının 3 gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar bugün ilçe mezarlığında ziyaretlerini gerçekleştirdi. Toplum sağlığını gözeterek süreci takip eden belediyemiz, ilçe mezarlığında oluşturduğu ekip ile vatandaşların denetimlerini yaptı.

İlçe mezarlığında görevli belediye ekiplerimiz, vatandaşlarımızn ateşini ölçtü, maskesi olmayanlara maske temin ederek her an ellerini dezenfekte etmelerini sağladı. Mezarlık içerisinde dolaşan ekiplerimiz ile vatandaşlarımız ellerini sık sık dezenfekte etme imkanı buldu.

Ayrıca ziyaretler öncesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından mezarlık içinde temizlik yapıldı.  

Toplum sağlığını gözeterek önlemleri artırdıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, “Manevi değeri bizde yüksek olan mezarlık ziyaretlerini gerçekleştiren vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Arefe ve Ramazan Bayramı sürecinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde vatandaşlarımızın mezarlık alanında yoğunluk oluşturacağını düşünerek önlemlerimizi öncesinden aldık. Sosyal mesafeye dikkat ederek, yoğunluk oluşturmadan vatandaşlarımızın tedbir kurallarına göre ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağladık” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-mezarlik-denetimi-1saraykoy-belediyesi-mezarlik-denetimi-2
Yorum Bulunamadı