0258 415 1007 ├çar┼čamba, 15 Temmuz 2020
Duyurular

Haber Bülteni

Necip Amca’dan Sarayköy Belediyesi ekiplerine tam not

Sarayköy ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta yaşayan ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma kısıtlaması bulunan grup içerisinde yer alan Necip Sivrikaya, Vefa Sosyal Destek Grubu’na bağlı Sarayköy Belediyesi’nin ekiplerine teşekkür etti.


Sarayköy ilçesinin Tırkaz Mahallesi’nde yaşayan 72 yaşındaki Necip Sivrikaya, koronavirüs salgını sürecinde risk grubunda olduğu için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş ve üzeri grup içerisinde yer alıyor. Bir aydan uzun süredir evde vakit geçiren ve 65 yaş üstü gruba yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı geldikten sonra evinin bulunduğu alanda zaman geçiren 72 yaşındaki Sivrikaya, acil ve temel ihtiyaçları için Sarayköy Belediyesi ekiplerinden destek aldı.

Sivrikaya, bakkal, market gibi alışveriş yapabileceği işyerinin bulunmadığı ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan Tırkaz Mahallesi’nden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı veya belediye santral numaralarından Vefa Sosyal Destek Grubu’nun belediye ekiplerine ulaşarak taleplerini iletti. Ekipler, Sivrikaya’nın ihtiyaçlarına zaman kaybetmeden cevap vererek kendisine iletti.

Sivrikaya son olarak Sarayköy Belediyesi ekiplerinden ekmek talebinde bulundu. Sivrikaya, ekmeğini getiren ekibe bir aydan uzun zamandır her zaman yanında oldukları için teşekkür ederek, “Koronavirüs salgını sürecinde evde kalmak zorunda kaldım. Burada tek başıma yaşıyorum. Bir aydan uzun süredir buradayım. Temel ve acil ihtiyaçlarımda hiç endişe duymadım. Sarayköy Belediyesi’nde çalışan evlatlarım bir telefonum ile hemen koşup geldiler. Pazar ihtiyaçlarımdan, ekmek ihtiyacıma hatta ilaçlarıma kadar tek tek ilgilendiler. Bir aydan uzun zamandır hep yanımdalar. Bir dediğimi iki etmediler. Sarayköy Belediye Başkanım Ahmet Necati Özbaş’a ve bizler için gece gündüz çalışan tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-sosyal-vefa-grubu
Yorum Bulunamadı