0258 415 1007 Pazartesi, 25 Eylül 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Bu serginin dünyaya mesajı var

Sarayköy Belediyesi önünde açılan resim sergisinde yer alan tablolar dünyaya Barış mesajı verdi.


 Sarayköy Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin iş birliği ile gerçekleştirilen resim sergisinde yer alan tablolar çok anlamlı. Sarayköy Halk Eğitim Merkezi Ebru Sanatı kursiyerleri tarafından Sarayköy Belediye önünde açılan resim sergisinde 23 tablo yer alıyor. Öğretmen Aysun Tuncer, kursiyerler Ali Gencay, Ayşegül Orbay, Burcu Özdemir, Ünsal Alkan, Sedat Soyalp, Burcu Özdemir, Saniye Kara, Ayşegül Çullu Karasu, Seher Demir, Gülistan Demir, Sevgi Kaymaz, Münevver Çokça, Nevin Yazıcı, Sultan Guzu, Ümmühan Altay, Nurgül Yazıcı, Elif Merve Çırak, Elif Naz Babacan ve Meryem Ceylin Sarıçiçek’in tablolarının bulunduğu sergide elif sanatı ve yağlı boya birleştirildi.

1 buçuk aylık çalışma sonrası ortaya çıkan resimlerin her biri bir anlam taşıyor. Dünyadaki savaşlarda acının rengini göstermek için tablolarında çalışma yaptıklarını ifade eden Halk Eğitim Merkezi Ebru Sanatı Öğretmeni Aysun Tuncer, “Acının ne rengi ne dili ne de ırkı sadece hissinin aynı olduğunu; masum çocukların geleceğinin kararmaması için böyle bir sergi hazırladık. 18 Mart Çanakkale Zaferi 102. Yıl dönümü nedeniyle de kursiyerlerimden dünya ve Çanakkale savaşı ile ilgili araştırma yapmalarını istedim. Herkes araştırmalarını tabloya yansıttı. Yani sergimizde bulunan her tablonun dili farklı” dedi.

Sergiyi gezen ve tablo sahiplerinden resimler ile ilgili bilgi alan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati ÖZBAŞ, “Savaşın ardında bıraktığı kalıntıları, barışın oluşturduğu mutluluğu, cesareti, kahramanlığı tablolarına yansıtan öğretmen ve kursiyerlerimize teşekkür ederim. Belediyemiz önünde sergilenen bu anlamlı sergiye tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

20 kursiyerin eserlerinin yer aldığı sergi, yarın (22 Mart)  öğlene kadar Sarayköylülerin beğenisine sunulacak.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

halk-egitim-resim-sergisi-1halk-egitim-resim-sergisi-1halk-egitim-resim-sergisi-2saraykoy halk egitim
Yorum Bulunamadı