0258 415 1007 Pazar, 2 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy

Sarayköy


 “Daha yeşil bir Sarayköy için” Sarayköy Belediyesi ve İlçe Orman Şefliği tarafından Acısu mevkiinde 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi. Törene Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş,  Sarayköy Orman İşletme Şefi Tamer Uysal, belediye personelleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ormanların geleceğe bırakılacak en önemli miras olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Fidan dikimini özellikle gençlerimiz ile yapalım istedik. Gençlerimiz ile bizleri buluşturan Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okul müdürlerimize teşekkür ederim. Bende sizlerin yaşındayken su deposundaki büyümüş çam ağaçlarının dikiminde bulunmuştum. Gelecek için en güzel hatıralardan bir tanesi. Sizlerinde hayatlarında geleceğe, doğaya ve insanlara en güzel yatırım olan fidan dikiminde anılarınızın olmasını istedim” dedi.

Konuşmasında müjde veren Başkan Özbaş, “ Seneye su deposu mevkiinde piknik alanı çalışması yapacağız. Yapacağımız çalışma içerisinde restaurantlarımızda bulunacak.  Böylelikle ailelerimizin ferah rahat bir alanda zamanlarını geçirebileceğimiz bir yer kazandıracağız. Bizler Sarayköy’de daha çok yeşil olsun diye çalışıyoruz” diye konuştu.  

Ayrıca gençlerden proje üretmelerini isteyen Başkan Özbaş, “ Eğitimde, sanata, bilimden, spora siz gençlerimizin isteğine göre projeler geliştiriyoruz. Sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Bu gösterdiğimiz seferberlikte sizlerden de proje desteğinde bulunmanızı istiyorum. Proje üretin bana getirin bizde projeyi hayata geçirelim” diye konuştu.

Konuşmalardın ardından 2 bin fidan katılımcılar tarafından toprak ile buluşturuldu. Başkan Özbaş, eşi Esin Özbaş ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidanların can suyunu da öğrenciler ile birlikte verdiler. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

orman-haftasiorman-haftasi-1orman-haftasi-3orman-haftasi-4orman-haftasi-5
Yorum Bulunamadı