0258 415 1007 Salı, 6 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Başkan Özbaş, çocukların coşkusuna katıldı

Sarayköy Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen Çocuk Şenliği


 Sarayköy Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Çocuk Şenliği ilçe stadyumunda gerçekleştirildi. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 4.sü gerçekleştirilen Çocuk Şenliği’ne Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ve binlerce çocuk katıldı.

Top havuzu, bugee-run, sumo güreşi, büyük kaydırak, penaltı kalesi, canlı langırt, dart, labirent, aktivite alanı, yüz boyama, balon dağıtımı ve pamuk şeker ikramının yer aldığı etkinlikte Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, çocuklarla birlikte oyun oynayarak bayramı kutladı.

KÜÇÜK BAŞKANIN TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ
Çocuklarla halat çekme, penaltı kalesi, bugee-run oynayan Başkan Özbaş, yüz boyama kalemlerini alarak çocukların yüzünü de boyadı. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık koltuğuna geçen Beste Gümül’ün “Tüm çocuklara pamuk şeker dağıtılsın” talimatını da yerine getiren Başkan Özbaş, tüm çocuklara pamuk şeker dağıttı.

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Özbaş, “TBMM kuruluşunun 97. yılındayız. Çocuklarımıza armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bugün göreve geldiğimiz günden bu yana düzenliğimiz Çocuk Şenliği’nin 4.sünü düzenliyoruz.  Bugün çocuklarımız ile güzel vakit geçirdik. Burada bulunan binlerce çocuğumuz çeşitli oyun gruplarında oynayarak eğlendiler. Bizde onlarla birlikte eğlenerek geçmişimize yolculuk yaptık. Bana şimdi ‘en üst mertebede mi görev yapmak istersin yoksa çocukluğuna mı dönmek istersin’ diye sorsalardı. Ben ‘Çocukluğuma dönmek isterdim’ derdim. Onların samimiyeti doğallığı çok hoş… Onlar derslerinde başarılı olsunlar, mutlu olsunlar. Sarayköy Belediyesi olarak böyle etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz. Tüm çocuklarımıza bu tür aktivitelerde destek olacağız. Çocuklarımızı milli ve manevi duygularla yetişmeleri, vatana millete hayırlı evlat olmaları için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-cocuk-senligi-1saraykoy-cocuk-senligi-2saraykoy-cocuk-senligi-3saraykoy-cocuk-senligi-4saraykoy-cocuk-senligi-5
Yorum Bulunamadı