0258 415 1007 ├çar┼čamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi’nden 7’den 70’e müzik kursu

Sarayköy Belediyesi, Gençlik Merkezi’nde başlatacağı keman, gitar, ut ve saz kursunda alışılmışın dışına çıktı ve kurslara katılmak isteyenlerin yaşlarını 7’den 70’e olarak açıkladı.


 Sarayköy Belediyesi, ilçedeki sanat ve kültürün artması için projeler üretmeye devam ediyor. Hayata geçen projelerde sadece gençleri değil, ilçedeki diğer yaş gruplarını da düşünen Sarayköy Belediyesi son projesinde de dikkatleri üzerine çekti.

Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek olan saz, ut, keman ve gitar kursundaki yaş sınırını 7’den 70’e olarak açıkladı. İlçedeki genç kesim bir yana yaşlı vatandaşlarında yer alacağı bu kurs için profesyonel eğitmenler seçildi.

Sarayköy Belediyesi’nin ilçeye kavuşturduğu Gençlik Merkezi’nde eğitimlerin gerçekleşeceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Bu kursumuzda biraz sıradanlaşmanın dışarısına çıktık. İlçemizdeki genç kardeşlerimizin yanında diğer hemşehrilerimizin de bu kurslardan yararlanması gerektiğini düşündük. O yüzden yaş sınırımız yok. 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizi bu kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Kursların sadece endüstriman öğrenmekle sınırlı olmadığını belirten Başkan Özbaş, “Saz, ut, keman ve gitar kursumuzdan yararlanan tüm kursiyerlerimize şan ve diksiyon kursu da verilecek. Ardından başarılı kursiyerlerimiz belediyemiz için önemli bir proje olacak olan Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği 8-13 yaş grubu çocuk korosunda ve 14 yaş üstü büyük korosunda yer alacaklar. Biz her projemizin başlangıcında büyük heyecan içerisinde oluyoruz. Bu da bizi çok heyecanlandıran kurslarımız içerisinde. Kayıt tarihinin 16 Ekim’de son bulacağı ve ücretsiz olan bu kursumuzda hemşehrilerimizi görmek bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.  ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

turs-sanat-muzigi-1
Yorum Bulunamadı