0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi’nden 5 bin kişiye aşure hayrı

Sarayköy Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşımların arttığı Muharrem ayında 5 bin kişiye aşure ikramında bulundu.


Sarayköy Belediyesi her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında düzenlediği aşure hayrını bu sene de gerçekleştirerek Atatürk Parkında düzenledi. Aşure hayrına Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Arık, AK Parti Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından vatandaşlara ikram edilen 5 bin kişilik aşure kısa sürede tüketildi. Vatandaşların ikramlarını rahat bir şekilde yemeleri için sandalye ve masaların konulduğu etkinlikte şehitler için dua edildi, ilahiler söylendi.

Göreve geldikleri günden bu yana aşure hayrını yaptıklarını ve geleneksel hale geldiğine değinen Başkan Özbaş, “ Kültürümüzde önemli bir yeri olan Muharrem ayının gelişiyle birlikte her yıl Muharrem ayında halkımıza aşure dağıtıyoruz. Çok şükür ki bu senede hayrımızı gerçekleştirdik. Bilindiği üzere Muharrem ayında 10 peygamberimizin bolluk ve bereketi vardır. Allah onların bolluk ve bereketinden bizlere de nasip etsin. Birlik, beraberlik ve dirliğimizi daim kılsın. Muharrem ayının tüm İslam alemine ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.



....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-asure-ikrami-1
Yorum Bulunamadı