0258 415 1007 Cuma, 31 Mart 2023
Duyurular

Haber Bülteni

18 Mart Çanakkale Zaferi

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş 18 Mart Çanakkale Zaferi


 Şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış en büyük destanlarımızdan birisi olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümüne ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kahraman ecdadımız, mukaddes vatan topraklarımıza girmek isteyen düşmanlara karşı Çanakkale’de eşi görülmemiş bir mücadele vermiş, tüm dünya aziz milletimizin bir ve beraber olduğunda neler başarabileceğine bizzat şahit olmuştur. Bu çetin mücadele sonunda, Çanakkale’de düşmanlara geçit verilmemiş, binlerce şehidimizin ve gazimizin tertemiz kanlarıyla sulanan bu toprakların sonsuza kadar Türk yurdu olduğu tescillenmiştir.

'Bugün bizlere düşen en büyük görev, atalarımızın emaneti bu kutsal vatan topraklarına sahip çıkmak, aziz milletimizi ve devletimizi yüceltmektir. Çanakkale’deki kardeşlik ruhunu, ülkemizin dört bir yanında hakim kılmak ve gelecek nesillerimizin de bu bilinçle yetişmesini sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferimizin 103. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum.'....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

18-mart-canakkale-zaferi
Yorum Bulunamadı