0258 415 1007 Cuma, 31 Mart 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Dünyamızın süsü olan doğamızı korumak bizim görevimiz

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.


Başkanımız, “ Ormanlarımızın bizlere olan yararını saymakla bitiremeyiz. Bulunduğumuz bölgenin havasını temizleyen ormanlarımız bereketli yağışı da beraberinde getirir. Sadece varlığıyla bulunduğu yere güzellik veren dünyamızın süsü olan doğamızı korumamızda bizim görevimiz.

Ancak yaz aylarında çıkan yangınlar, ormanlık alanlarımızın hızla azalmasına kapı açıyor. Çok değil geçen yıl 3 Temmuz 2017 tarihinde Sarayköy yaşayabileceği en kötü orman yangını ile karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz yıl ilçemizde çıkan yangında sadece 400 dönüm ormanımız değil ciğerlerimiz de yanmıştı. Hamdolsun ki devletimiz ve hemşehrilerimizle birlikte o yaraları çabuk sardık. Şimdi o simsiyah alanlarda yeni bir orman yetişiyor. Çocuklarımıza yemyeşil bir doğa, tertemiz bir hava bırakabilmek için ormanlarımıza sahip çıkmalı, yeni ormanların yetişmesi için fidanları toprakla buluşturmalıyız.

Yangınları önlemek için çocuklarımıza ormanın yararlarını küçük yaşlarda öğretmeliyiz, onlarla ormana gezi düzen­leyip bu doğal güzelliği yakından görmelerini sağlayıp ağaç sev­gisinin oluşması için çalışmalar yapmalıyız.

Sarayköy Belediyesi olarak da bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız. Çocuklarımızı fidanların toprakla can bulduğu etkinlikler gerçekleştirerek; geziler düzenleyerek ormanlarımızın önemini ve sevgisini onlara aşılayacağız” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-orman-haftasi
Yorum Bulunamadı