0258 415 1007 Pazar, 29 Ocak 2023
Duyurular

Haber Bülteni

SARAYKÖY’DE 15 TEMMUZ BİR BAŞKA ANILDI

Milli Mücadele kahramanlığının yazıldığı Sarayköy’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı.


Sarayköy’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle kutladı. İlk olarak Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar Hükümet Konağı önünde Milli Birlik Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek için bir araya geldi. Mehteran takımı ve efelerin eşlik ettiği yürüyüş Atatürk Parkında sona erdi.

Atatürk Parkında devam eden 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde mehteran takımı sahne aldı. Ardından 15 Temmuz gecesini anlatan videolar vatandaşlara izletildi.

Daha sonra Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi zeybek oynadı. Ozan Nihat ve Serdar Can Sönmez’in kahramanlık türkülerinin söylediği gecenin ilerleyen saatlerinde alana kurulan dev led ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması dinlendi.

Vatandaşlar Atatürk Parkında düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Türk bayrağını dalgalandırırken, gökyüzünde de hilal ile yıldız birleşmesi görenleri duygulandırdı. Vatandaşlar, gökyüzündeki ay ve yıldızın fotoğrafını çekerek anı ölümsüzleştirdi.

15 Temmuz 2016’da tüm ülkede gerçekleştirilen demokrasi nöbetinin binlerce vatandaşın katılımıyla Sarayköy’de yapıldığını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ 2 yıl önce olduğu gibi bugün de nöbetimizi tutarken 15 Temmuz şehitlerimizi ve  gazilerimizi saygıyla sevgiyle şükranla anıyoruz.  Bu şükran ve teşekkürlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  bu memleketin bekası, bayrağımızın dalgalanması için bin yıldır bu coğrafyada canını feda eden tüm şehitlerimize sunuyoruz. 15 Temmuz 2016’da evden çıkarak alana indiğimizde tıpkı Atalarımız gibi tek düşüncemiz vatandı, bayraktı. O gün binlerce Sarayköylü hemşehrilerimiz alanlardaydı Allah hepinizden razı olsun. 15 Temmuz’da ezanına, vatanına, bayrağına ve namusuna sahip çıkan bir millet vardı. O gece hainlerin hesapları başlarına geçti. Doğrulttukları namlu kahraman milletimizin önünde kendilerine döndü. Allah’ım milletimize aynı acıları tekrar göstermesin” dedi.  

“15 Temmuz’u düşmanın kişiliği ayırıyor” diyen Kaymakam Akkaya,  “Diğer şehit verdiğimiz savaşlarda veya ihanetlerde karşımızdaki düşmanın ya forması farklıydı ya da dini farklıydı ya inancı ya da varacağı mevzi farklıydı. Ancak 15 Temmuz’da karşımıza dikilen insanlar bunlar değildi. Bular bu toplumun her gün çayını içtiği, elini sıktığı, aynıı sokakta, apartmanda olduğu yani her yerde beraber olduğu insanlardı. Devletin maaşını alarak insanlarımızın üzerine mermi sıkan hain alçaklar, şerefli Türk üniformasını kirleten alçaklar yıllardır hep içimizdeydi. Türk milleti olarak bir özelliğimiz var. Kriz anlarında birlikte olarak harikalar yaratmayı çok iyi biliyoruz. 15 Temmuz gecesi Türk milleti 81 vilayette bu kahramanlığını gösterdi.  Hainler kurdukları planın içine kendileri düştüler. Bu kahraman millet olduğu sürece düşmanlar her kurdukları tuzaklara kendileri düşecektir. Ben vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla nöbet tuttuktan sonra okunan salanın ardından dağıldı.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-15-temmuz-kutlandi
Yorum Bulunamadı