0258 415 1007 ├çar┼čamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu bir yılda başarısını 3’e katladı

Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu başarısını katlayarak devam ettiriyor.


Eğitim odaklı projeleri önemseyen ve ilçe halkı ile buluşturan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın hayata geçirdiği Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursudan yararlanan gençlerin tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor. Başarısını her yıl arttıran Üniversiteye Hazırlık Kursu bu yıl başarısını 3’e katladı. Geçtiğimiz yıl 20 öğrenciyi üniversiteli yapan kurs bu yıl 60 öğrencili üniversiteye uğurluyor.

Üniversiteye Hazırlık Kursundan yararlanan gençler girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda aldıkları başarı ile gururlandırdı. ÖSYM tarafından 60 genç üniversiteye yerleştirildi.

Üniversiteyi kazanan öğrencilerle bir araya gelen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necat Özbaş, gençleri tebrik etti.  Başkan Özbaş, “Belediye bünyemizde açtığımız Üniversiteye Hazırlık Kursumuzda elde edilen başarı bizleri gururlandırdı. Kursumuzun her yıl başarı üzerine başarı eklemesi eğitim odaklı projelerin önemini bir kez daha bizlere gösterdi. Eğitim ilçe, il ve ülkenin geleceğini en doğru şekilde etkileyen önemli bir alandır. Geleceğimizin sahibi gençlerimizin hayatlarının her anında doğru ve bilinçli bir şekilde adım atmaları için her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiren projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Belediyecilikte en güzel hizmet işte bu… Üniversite hayali ile bizlere ulaşan gençlerimiz için açtığımız kursumuzun sonucunda gençlerimizin başarısını görmek hizmetlerin en güzeli oldu. Bu işi başarıyla neticelendirdiğiniz için gençlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

BAŞKAN ÖZBAŞ, “BU ABİNİZ HER ZAMAN SİZİN YANINIZDA”
Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursundan yararlanarak lisans ve ön lisans eğitimlerini kazanan öğrenciler ile birlikte önemli bir başarıya imza attıklarını söyleyen Belediye Başkanı Özbaş, öğrencilere her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Başkan Özbaş, “Bizimle iletişiminizi kesmeyin. Bir ihtiyacınız olduğunuzda arayın. Başınız sıkıştığında, bize ihtiyacınız olduğunda muhakkak bir irtibatımız olsun arkadaşlar. Sizlerin sorunu benim sorunum. Hiç sorun değil. Bana mesaj atın, arayın. Bu abiniz her zaman yanınızda. Sizler bizim için önemlisiniz” diye konuştu.

KURS İÇİN BABADAĞ’DAN SARAYKÖY’E GELDİ
Sarayköy Belediye Üniversiteye Hazırlık Kursundan yararlanmak için her gün Babadağ’dan Sarayköy’e geldiğini söyleyen Selahattin Pazarcı, “Sarayköy’de böyle bir imkanın olduğunu duyunca her gün Babadağ’dan geldim. Eğitim sürecim çok kaliteli bir süreçti. Öğretmenlerim sonuna kadar çok yardımcı oldu. Dersler dışında kurs arası ve çıkışlarında her zaman sorularımıza cevap oldular. Verdiğimiz emekler karşısında beklediğimiz sonucu aldık. Isparta Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandım” dedi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İlk ve Acil Yardım bölümünü kazanan Hakkı Kayhan, “Etkili bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Hocalarımızın yakından ilgileri ve ücretsiz denemelerimiz sayesinde eğitimimiz oldukça güzel pekişti. Sınav sonunda ise istediğim bölüm ve üniversiteyi kazandım” dedi. 

Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümünü kazanan Mesude Taşçı, “Kurs çok iyiydi bizim için. Önce denemeler yaparak bilgilerimizi pekiştirdik. Hocalarımız yakından ilgilendiler. Sarayköy Belediyesi tarafından verilen kurs dışında hiçbir yerden destek almadım ve sınav sonucumda beklediğim gibi oldu. Ücretsiz bir şekilde bize bu kurs imkanını sağlayan Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy belediyesi universiteye hazirlik kursu
Yorum Bulunamadı