0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırlıyor

Sarayköy Belediyesi ilçedeki okulların hamisi olarak çalışmaya devam ediyor.


Sarayköy Belediyesi, ilçedeki tüm okulların hamisi olarak çalışmaya 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Belediye, 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamadan önce öğrencilerin tertemiz okullarda eğitime başlaması için ilçedeki tüm okulların bahçe düzenlemesini gerçekleştiriyor.

SARAYKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ YENİLENDİ
Sadece okulların değil ilçede hizmet veren Sarayköy Halk Eğitim Merkezi, Sarayköy Belediyesi tarafından 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde yenileme çalışması yapıldı.  Kurum binasının iç ve dış cephe boyaları ve peyzaj çalışmaları yapılarak kamelyalar eklendi. Ayrıca kursiyerlerin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için sınıflara yeni dolaplar yaptırıldı; müzik, görsel sanatlar, giyim, nakış derslik ve atölyelerinde düzenlemeler gerçekleştirildi.

İlçe merkezi ve mahallelerdeki ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren okulların bahçe düzenlemesini yaptıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, öğrencilerin eğitim öğretim yılına tertemiz okullarda başlamasını istediklerini ifade etti. Başkan Özbaş, “ Eğitim bizim için çok önemli. Okullarımızın eksikliklerini 2014 yılından bu yana devam eden hizmet çalışmalarımızda tamamladık.  Gençlerimizin eğitimlerine katkı sağlayabilecek projeler hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yaz tatili sürecinde belediyemiz bünyesinde açtığımız Yaz Spor Okullarımız ile binlerce öğrencimizi spor ile buluşturduk. Boş vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmeleri adına farklı kurslar açtık. Şimdi ise 2019-2020 eğitim öğretim yılına hazırlanırlarken okullarımızın genel temizlik ve eksikliklerini tamamlamak adına yaptığımız çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin eğitimlerini günümüz şartlarına uygun, hijyenik bir ortamda geçirmelerini istiyoruz. Bu yüzden elimizden gelenin fazlasını bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy belediyesi okullarin hamisi oldu
Yorum Bulunamadı