0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de öğrenciler yeni eğitim öğretim yılına hazırlandı

Sarayköy Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen eğitim programı öğrenciler tarafından çok beğenildi. Yaz tatilinde de eğitime devam eden öğrenciler eksik kaldıkları konuları tamamladı, yeni eğitim öğretim yılına hazırlandı.


Sarayköy Belediyesi, ilçede bulunan okulların hamisi gibi çalışmaya devam ederken diğer yandan da eğitim için yeni projeler hayata geçiriyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın vizyon projelerinden birisi olan Sosyal Etkinlik Merkezi’nde ilk, ortaokul ile lise ve mezun grupları 5 yıldan bu yana ücretsiz etüt yaparak okuldaki eğitimlerini pekiştiriyor.

SARAYKÖY BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI
Uzman kadrosuyla eğitim vermeye devam eden Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde her yıl olduğu gibi bu yılda ücretsiz Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi açıldı. Merkezde YKS’ye giren gençlerin tercihlerini en doğru şekilde yapabilmelerine katkı sağlanıyor.

TELAFİ EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Ayrıca Sarayköy Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile pandemi nedeniyle düzenli olarak okula gidemeyen öğrenciler için telafi programı hazırlandı. İlk ve ortaokul ile LGS’ye hazırlanan gençlere yönelik verilen telafi eğitiminde öğrencilerin geçmiş yıllardaki eğitim açığı kapatılarak gelecek döneme hazırlanmaları amaçlanıyor.

PANDEMİ KURALLARI SIKI BİR ŞEKİLDE UYGULANIYOR
Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde eğitimler pandemi kurallarına göre verilerek derslikler sabah ve akşam olmak üzere dezenfekte ediliyor. 

ÖĞRENCİLER TELAFİ EĞİTİMİNDEN MEMNUN
Telafi eğitimine gelen 6’ncı sınıf öğrencisi Rabia Ayyürek, “Buradaki eğitimde bilmediğim konuları öğrendim. Bir bilgi dahi olsa bana çok şey kattı. Ben matematiği sevmiyordum. Buraya geldikten sonra sevmeye başladım. Evde matematik çalışmak istiyorum. Fen Bilimlerine de geliyorum. Derslerde test çözme fırsatı da buluyorum” dedi. 

Bazı ders konularında yaşadığı zorlukların artık üstesinden geldiğini belirten 10 yaşındaki Mehmet Melenk, “ Burada bilmediğimiz konuları öğreniyoruz. Zorlandığım konular oluyordu. Şimdi destek aldıktan sonra rahatlıkla yapıyorum.  Buraya diğer arkadaşlarımızın da gelmesini isteriz. Hem eğleniyoruz hem de eğitim alarak eksik kaldığımız konuları tamamlıyoruz” diye konuştu.  

Sosyal Etkinlik Merkezi’nde aldığı dersler sayesinde 5’inci sınıfa hazırlandığını ifade eden Türkay Nisa Güven, “ Benim için aldığım eğitim çok iyi oldu. Geçen yıl okula gidemediğimiz için bazı eksik kaldığım konular olmuştu. Şimdi onları tamamladım ve 5’inci sınıfa hazırlanmış oldum” şeklinde konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-sosyal-etkinlik-merkezi-telafi-egitimi
Yorum Bulunamadı