0258 415 1007 Cumartesi, 2 Temmuz 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, Cumhuriyet’imizin 98’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


“Geleceğimizin teminatı Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98’inci yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

29 Ekim 1923’te Türk milletinin Büyük Atatürk önderliğinde verdiği eşi benzeri bulunmayan mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenlik ve bağımsızlık iradesinin ortaya çıkardığı ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet’imizin ilanıyla 'Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir' sözü tam anlamıyla devlet yönetimine yerleştirildi.

Öncelikle, tarihimiz ve milletimiz için büyük anlam içeren bu anlamlı günde kıymetli topraklarımızı bizlere vatan yapan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. 

Yüzyıllar boyunca haksızlığa uğrayanın umudu olan aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde İstiklal savaşını vermiş ve esareti kabul etmediğini bütün dünyaya göstermiştir. 

Cumhuriyet, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere bırakılan en kıymetli ve en büyük mirastır. Bizler de geçmişten ilham aldığımız büyük kahramanlık destanları yazan cesaret ve mücadele içinde bugün, Cumhuriyetimiz için olması gereken en iyi hizmet ve çalışmaları yerine getirecek; bizlere emanet edilen vatanımızı gelecek nesillere en güzel şekilde bırakmak için var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-29-ekim-cumhuriyet-bayrami
Yorum Bulunamadı