0258 415 1007 Pazartesi, 16 May─▒s 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi’nden anlamlı iftar

Sarayköy Belediyesi tarafından Dünya Yetimler Günü dolayısıyla iftar verildi.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ramazan ayının ilk gününden bu yana her gün bir aileyi ziyaret ederek iftar sofralarını eşi Esin Özbaş ile birlikte paylaşıyor.

Başkan Özbaş, her Ramazan ayının 15. günü olarak kabul edilen Dünya Yetimler Günü’nde ise ilçedeki yetim ve öksüz çocuklar ile bir araya geldi.

Sarayköy Belediyesi ev sahipliğinde düğün salonunda düzenlenen iftar yemeğine Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş,  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Belediyesi meclis üyeler, öksüz ve yetim çocuklar ile aileleri katıldı.

Başkan Özbaş ve eşi misafirleri kapıda karşıladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ve okunan duaların ardından misafirler oruçlarını açtık.

İftar yemeğinde konuşma yapan Belediye Başkanı Özbaş, “Bu akşam sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Sevgili gençler, hayat bazen güzel, bazen zorluklarla mücadele etmemiz gerekecek anlar doğuracaktır. Hayatın zorlukları bizler için, sizler için asla yılma, vazgeçme, inandığından geri durmayı akıllara getirmesin. Tam aksine hayatın bu zorluklarıyla baş edebilmenin yolunu aramalıyız. Unutmayın ki; ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlığın ardında nice güneşler var. Sarayköy Belediyesi olarak sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Ben Başkan abiniz olarak gece, gündüz ne zaman bana ihtiyaç duyarsanız yanınızdayım” dedi.

Devletin tüm imkanlarıyla gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini aktaran Kaymakam Cantürk, “Bugün sizinle burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Devletimizin tüm imkanlarıyla çocuklarımızın güzel bir gelecek sahibi olmalarını sağlamak için elimizden gelen ne varsa fazlasını yapmak için gayret gösteriyoruz. Çocuklarımız bize emanet” diye konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-yetimler-gugnu-iftar-yemegi
Yorum Bulunamadı