0258 415 1007 Cuma, 1 Aralık 2023
Duyurular

Haber Bülteni

PAÜ Sarayköy MYO’da mezuniyet sevinci

Pamukkale Üniversitesi Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Yüksekokul, bu sene 3’üncü dönem mezunlarını verdi.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın söz verdiği eğitimdeki vizyon projelerinden birisi olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sarayköy Meslek Yüksekokulu (MYO)’nun yeni binası, Sarayköy Belediyesi tarafından 4 milyon liraya inşa edilerek 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında faaliyete girdi.

PAÜ Sarayköy MYO’nun 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezunları için Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi salonunda mezuniyet töreni düzenlendi.  Törene PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Aslı Öztürk Kiraz, PAÜ Tavas MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selim Parlaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan törenin açış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Aslı Öztürk Kiraz yaptı.

“HEDEFİMİZ OKULUMUZU GELİŞTİRMEK”
Doç.Dr. Aslı Öztürk Kiraz, “2014 yılında kurulan PAÜ Sarayköy MYO’da 2016 yılı ağustos ayında müdürlük görevime başladığımda okulumuzun kendine ait ne bir binası ne de bir öğrencisi vardı. 2018 yılına gelindiğinde fizyoterapi programımıza öğrenci alarak öğretime başladık. 21 Mart 2019 gününden itibaren kendi kampusumuzda ve binamızda öğretim yapmaktayız. Bu zorlu süreçte okulumuzun kurulmasında, binamızın yapımına kadar her şeyde emeği geçen, her zaman bizlerin ve öğrencilerimizin maddi, manevi yanında olan ve bu törenin gerçekleşmesini sağlayan Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şu an okulumuz 2 program, 258 öğrenci, 6 akademik, 9 idari personel ile öğretime devam etmektedir. Bundan sonra okulumuzun gelişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“FAHRİ HEMŞEHRİLERİ OLARAK HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ”
Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “ PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu ilçemizin uzun yıllardır kurduğu bir hayaliydi. 2014 yılında rabbim nasip eyledi ve Belediye Başkanı seçildim. Ardından hayalimiz olan üniversite için çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. Önce kiralık bir binada ardından tamamen belediyemizin imkanlarıyla kendi yerleşkesinde inşa ettiğimiz yeni binamızda eğitimler devam etti.  Her sene ilçemize gelen öğrencilerimizi üniversitemiz alanında ‘Hoş geldiniz” diyerek karşılıyor; onlarla konuşuyor, herhangi bir sorunda veya taleplerinden hemen çözüm sağlamak için telefon numaramı veriyorum. Onlarla bir ağabey gibi hasbıhal edip eğitim süreçlerinde yoldaş olmaya çalışıyoruz. Mezun olan kardeşlerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Onlarda Sarayköy’den güzel bir izlenim bırakabildiysek ne mutlu bize... Bizler bundan sonra da fahri hemşehrileri olarak onların emrindeyiz” diyerek konuştu.

“SİZLERE İNANCIMIZ TAM”
PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Söğüt ise, “ Dinamik bir belediye başkanımız var. Yüksekokulumuz da çok hoş. Burada çok iyi hocalarımızdan güzel eğitimler aldınız. Eğitiminizi doğrudan hem teorik hem de pratik olarak tamamladınız. Gittiğiniz yerde üniversitemizi en güzel şekilde temsil edeceğinize inancımız tam. Atatürk gençliği olarak bunu en güzel şekilde başaracağınıza inanıyoruz. Hepinizin başarıları daim olsun. Yolunuz açık olsun” dedi.

ÖĞRENCİLER KEPLERİNİ FIRLATTI, MEZUN OLDU
Konuşmaların ardından okulu birincilikle bitiren Tuğçe Şimşek, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi Programı ile Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları Programını başarıyla bitiren üçüncü dönem mezunlarına, mezuniyet belgeleri verildi. 
Tören öğrencilerin kep atmalarıyla sona erdi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-pau-mezuniyetsaraykoy-pau-mezuniyet-1
Yorum Bulunamadı