0258 415 1007 Pazar, 1 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy bir kez daha darbecilere geçit verilmeyeceğini gösterdi

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıldönümünde bir araya gelen Sarayköylüler darbecilere geçit vermeyeceklerini meydanlarda bir kez daha gösterdi. Vatandaşlar,FETÖ’nün hain darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman şehitleri anmak için alanları doldurdu.


Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Kaymakamlığı tarafından organize edilen, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.  Program ilçe protokolünün şehitliği ziyareti ile başladı. Şehitlikte dua edildi, karanfil bırakıldı.

Ardından Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan ve İlçe Müftüsü Adem Dursun ilçedeki şehit ailelerini ziyaret etti.

Hain darbe girişiminin hüsrana uğratılmasının 6’ncı yıl programı saat 21.00’de 15 Temmuz 2016’da demokrasi nöbetlerinin gerçekleştirildiği Efe Meydanı’nda devam etti. Programa Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Müftüsü Adem Dursun, belediyesi meclis üyeleri, kurum ve kuruluşların üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlara dondurma, kek, meyve suyu ikram edildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan programda İlçe Müftüsü Dursun tarafından 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu, dualar yapıldı.

Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Özbaş, “15 Temmuz 2016 Cuma akşamıydı. Bugün de tam 6 sene sonra bir başka cuma akşamında aynı saatte ve vakitte buradayız. O gün Türkiye’nin tüm meydanlarında olduğu gibi Sarayköyümüzde de 7’den 70’e meydanlara aktık. FETÖ’cü hainlerin kurşunları, silahları, tankları, tüfekleri var ise; bizimde göğsümüzde iman, elimizde bayrak, dilimizde Allah’u Ekber nidalarıyla meydanlarda onlara bu ülkeyi bırakmayacağımızı ülkemizde, dünyanın dört bir köşesinde hep beraber haykırdık. O hain darbe girişimini püskürttük.  Milletimiz, devletimize siper oldu. Devletimizi o hainlerden arındırdık hamdolsun. Sarayköy meydanından bizde ‘dur’ dedik. ‘Biz de demokrasimizin, devletimizin, Cumhuriyetimizin, özgürlüğümüzün yanındayız’ dedik.  Bu hain FETÖ’cüleri ve destekçilerine hadlerini bildirdik. Bu vatanımızı 100 yıl önce olduğu gibi yüreğimizi ortaya koyarak aynı ruhla ve imanla korumaya devam etmemiz gerekiyor. Mesela bayraksa, devletse, gelecekse, demokrasiyse hep birlikte güçlü duruşumuzu sergilemeliyiz. Allah’ın izniyle Türkiye’mizi kimseye yedirmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlayan Kaymakam Celalettin Cantürk, “ Bizler atalarımızın ülkemizi korumak içi nasıl kahramanlıklar sergilediğini dinleyerek büyüyen nesillerdik. Kahramanlık destanlarını dinleyerek ülkemizi korumak içi nasıl fedakarlık edilmesi gerektiğini öğrendik. Milletimiz 15 Temmuz 2016 yılında da atalarımıza, tarihimize yakışır bir kahramanlık destanı yazarak ülkemizi korumak için kendilerini siper ettiler. Bizler 15 Temmuz’da yazılan kahramanlık destanını gelecek kuşaklarımıza aktarmak için anlatmaya devam edeceğiz. Ortak paydamız ülkemiz, toprağımız. Devletimiz uğruna tüm fedakarlıkları yapmaya hazırız. Ben ülkemiz için canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi şükranla anıyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Tasavvuf müziği dinletisinin yer aldığı program akışında kahramanlık şiirleri okundu.  Mehteran takımının gösterilerinin ardından tüm ülkede olduğu gibi 00.13’de camilerde selalar verildi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-15-temmuz-2022
Yorum Bulunamadı