0258 415 1007 Per┼čembe, 6 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

997 hektar alanda larva mücadelesi

Sarayköy Belediyesi Veterinerlik Birimi ekipleri, yaz mevsiminde vatandaşların rahat bir yaz geçirmeleri için 997 hektar alanda sivrisinek, ergin ve larva mücadelesi gerçekleştirdi.


Sinek ürememesi için ilk ve en önemli adım olarak görülen larva ile mücadele kapsamında Sarayköy Belediyesi Veterinerlik Birimi ekipleri yaz mevsiminde halkın mağdur olmaması ve rahat bir yaz geçirebilmeleri için yoğun bir çalışma içerisine girdi.

İlçenin 32 mahallesinde toplam 997 hektarlık alanda sivrisinek, ergin ve larva mücadelesi gerçekleştiren ekipler  yağmur, drenaj ve kanalizasyon hattında sezon boyunca barınabilecek larva ve haşereler ile mücadele çalışmaları gerçekleştirdi.

Sisleme makinesi ve tabletler ile cami, okul tuvaletleri, kanalizasyon girişleri, sulama kanalları, sazlık alanlar, foseptikler, rögarlar, su birikintileri, menholler gibi sivrisinek üreme alanlarında kışlak mücadele yapıldı.

Vatandaşların yaz aylarını daha rahat geçirmeleri için bahar ve yaz döneminde ilaçlamanın ara ara devam edeceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Belediyesi olarak her yıl Mart ayında larva ile mücadele çalışmaları başlatıyoruz.  Amacımız yaz aylarında halkımızın özellikle sivrisinek ve karasinek konusunda sıkıntı yaşamamaları” dedi. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-larva-mucadele-1saraykoy-larva-mucadele-2saraykoy-larva-mucadele-3saraykoy-larva-mucadele-4
Yorum Bulunamadı