0258 415 1007 ├çar┼čamba, 23 Haziran 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi ekipleri sokak hayvanları için harekete geçti

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ilçe genelinde çalışmalarına aralıksız devam eden Sarayköy Belediyesi, bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirlenen noktalara düzenli olarak mama desteği sağlıyor.


Sarayköy Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında birçok vatandaşın sokağa çıkamaması, kafe ve restoran gibi işyerlerinin kapanması dolayısı ile beslenmekte zorlanan sadık dostlar için düğmeye bastı.

Mama dağıtımını yoğunlaştıran belediye ekipleri, Sarayköy sınırları içerisinde yer alan ve sokak hayvanlarının beslenme imkânının azaldığı birçok noktaya düzenli olarak mama bırakıyor. Ormanlık alanlar ve parklar başta olmak üzere kedi ve köpeklerin odaklaştığı alanlara mama bırakarak bu zor süreçten hayvan dostlarımızın da aç ve susuz kalmalarının önüne geçiliyor.

“Sevimli dostlarımız bize emanet” diyerek vatandaşlara evde kalın çağrısında bulunan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sosyal hareketliliğin azalmasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları için belirlediğimiz alanlara düzenli olarak mamalarını bırakıyoruz. Sizler de kapılarınızın önüne bir kap yemek ve bir tas su bırakarak onların yaşam mücadelesine destek olabilirsiniz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

koronavirus-sokak-hayvanlariSaraykoy-koronavirusu-sokak hayvanlari
Yorum Bulunamadı