0258 415 1007 Pazartesi, 25 Eylül 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy festivalinde Ekin Uzunlar rüzgarı esti

14.Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin dördüncü gününde adeta müzik şöleni yaşandı.


Sarayköy’ün turizmini, tarımını ve kültürünü geniş kitlelere tanıtan 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali geride bıraktığı 3 gün içinde hem ilçede yaşayan hem de il ve ilçe dışından gelen misafirleriyle şölen havasında bir festival geçiriyor. 

Festivalin dördüncü gününde de eğlence şöleni kaldığı yerden devam etti. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi fuaye alanında sergilenen Milli Mücadelede Sarayköy konulu serginin misafirlerce gezilmesinin ardından Kültür Merkezi salonunda ilçede eğitim veren müzik öğretmenlerinin oluşturduğu müzik korusu tarafından konser verildi.

Konsere Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Cumhuriyet Savcıları Alper Şişmanlar, Mehmet Yiğit Akça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, Belediye Meclis üyesi Ersin Uz, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Farklı müzik türlerinden müzikleri hem söyleyip hem çalan müzik öğretmenleri,  misafirlere müzik şöleni yaşattı. Müzik öğretmenlerinin yanı sıra Menderes Anadolu Lisesi öğrencisi Erhan Düzağaç “Ah Bir Ataş Ver” türküsünü seslendirdi, İsmail Tok ise müziğe zeybek oyunu ile eşlik etti. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin darbuka ile yaptığı ritim şov ise büyük beğeni aldı. Sarayköy Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Kayı ise Islak Islak şarkısını söyledi.

SARAYKÖYSPOR U16 FUTBOL TAKIMI KUPALARINI ALDI
U-16 Ligi B Grubunun son maçında Türkiye Şampiyonası Grup finallerinde Denizli’yi temsil etmeye hak kazanan Sarayköyspor U16 Futbol Takımı için konser öncesinde ödül töreni düzenlendi. Kırmızı-Siyahlı ekibe madalyalarını ve kupasını Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya verdi.

EKİN UZUNLAR SAHNE ALDI
Saat 22.00’de ise Turan Mahallesi’ne kurulan konser alanında sahneye çıkan Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Ekin Uzunlar’ı binlerce müziksever alkışlarıyla karşıladı. Kemençe eşliğinde sevilen şarkılarını seslendiren ünlü sanatçı Ekin Uzunlar, hayranlarına unutulmaz bir gün yaşattı.

Sahne performansıyla herkesi büyüleyen Uzunlar’ın söylediği şarkılara eşlik eden müzikseverler doyasıya eğlendi.

Festivalin 29 Mayıs Pazar gününe kadar devam edeceğini hatırlatan Belediye Başkanı Özbaş, “Bizlere unutulmaz bir müzik ziyafeti veren değerli sanatçımız Ekin Uzunlar’a çok teşekkür ederim. Sarayköyümüzün ülkemize, dünyamıza açılan kapılarından bir tanesi olan festivalimizi en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Sarayköyümüzü tanıtmaya, anlatmaya en önemlisi de festivalimiz içerisindeki etkinliklerimizle yaşatmaya devam edeceğiz. Tüm misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, nice etkiliklerde buluşmak dileğiyle diyorum” dedi.

Başkan Özbaş, konuşmasının ardından sanatçı Uzunlara, Sarayköy’ün Milli Mücadele’ye Katılışını temsil eden efe heykelini hediye etti.

ANTİK KENT TANITILACAK
Festival, 28 Mayıs Cumartesi günü Sarayköy’ün antik kenti olan Attouda ile başlayacak. Saat 11.00’de Tarihe Yolculuk adı altında start verilecek etkinlikte, antik kentte doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüşün ardından “Dünden Bugüne Attouda” söyleşisi yapılacak. Saat 22.00’de ise Tuğba Yurt konseriyle eğlenceye devam edilecek.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-festival-ekin-uzunlar-konser
Yorum Bulunamadı