0258 415 1007 Per┼čembe, 18 Temmuz 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Belediye Başkanımızın 19 Mayıs mesajı


 Belediye Başkanımız mesajında şu sözlere yer verdi:

“Tarihin akışına yön veren, Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan dönüm noktası olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin 105. yıldönümünü coşku ve heyecanla kutluyoruz. 

 

Aziz Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 bir milletin küllerinden doğmak için çıktığı yolun başlangıcıdır. 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta kutlu hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi Cumhuriyetle taçlandırmıştır. 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti için önemli kurtuluş fişeği olan 19 Mayıs’ı milletin geleceği olan gençlerimize armağan etmiştir. Geleceğimiz ve ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizin daha donanımlı, eğitimli, milli ve manevi değerlerine bağlı şekilde yetişmeleri en büyük görevimiz. Onlar için çalışmalarımızı ve hedeflerimizi daha çok büyütecek, onlara geleceğe adım atarken ışık olacağız. 

 

Gurur ve onur günümüz olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı ay-yıldızımızın gölgesinde coşku ve heyecanını tüm milletimiz ile paylaşıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve gururuyla aziz milletimizin ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

sarayukoy belediye baskan─▒ Mehmet Salih Konya 19 may─▒s
Yorum Bulunamadı