0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

İYİ TARIM

BELGELERİ VERİLDİ


Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Ziraat Odası tarafından başlatılan program kapsamında “İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası” almaya hak kazanan çiftçilerimiz için düzenlenen sertifika dağıtım törenine katıldı.

Sertifika teslim töreninde konuşan başkanımız “Teknolojik ve bilimsel gelişmeler üretimi ve çeşitliliği oldukça arttırmış, bununla birlikte mahsullerin kalitesinin ve güvenilirliğinin daha fazla ön plana çıkmasına, daha fazla sorgulanmasına da vesile olmuştur. Ziraat Odamız tarafından başlatılan bu program sayesinde ilçemizdeki çiftçilerimiz iyi tarım uygulamalarını öğrendiler ve kendi tarlalarında, bahçelerinde bunun en güzel örneklerini sergilediler. Bugünde sertifikaları dağıtıyoruz. Bu belgeler çiftçilerimizin başarılı birer üretici olduğunu göstermesinin yanında devletimizin tarıma verdiği desteklerden daha fazla yararlanmalarına da olanak sağlayacak. Dünyanın en verimli topraklarına sahip bir ilçe olarak atmamız gereken çok önemli bir adım var. Artık pamuğumuzla, eriğimizle, narımızla kendi markamızı yaratmalı, sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınan ve tercih edilen mahsulleri yetiştirmeli ve satmalıyız. Bu kapsamda devletimizin ve hükümetimizin tarım yatırımları ve destekleri tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim içinde büyük bir fırsattır. İlçemizdeki tüm kurum ve kuruşlar ile çiftçilerimiz el ele vermesi ile markalaşma konusunda çok başarılı olacağımıza ve daha büyük kazanımlar elde edeceğimize inancım tamdır. Bu konuda gayretli çalışmalar yapan İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürümüz Ayhan Gümen’e, Ziraat Odası Başkanımız Halil Aktım’a, personellerine ve değerli çiftçilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde Sarayköy Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonrada çiftçilerimizin yanında olmaya, onların projelerini desteklemeye ve ilçemizin tarımdan elde ettiği ekonomik girdiyi arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Ben gerçekleştirdiğimiz bu törenin ve dağıtımını yaptığımız sertifikaların hayırlı olmasını diliyor, tüm çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

Başkanımızın yanı sıra Tarım, Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ayhan Gümen, Ziraat Odası Başkanı Halil Aktım ve çiftçilerimizin da katıldığı program, sertifikalarının verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

AAA
Yorum Bulunamadı