0258 415 1007 Per┼čembe, 6 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanlık koltuğuna Beste Gümül oturdu

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını Beste Gümül’e bıraktı.


 Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını 10 yaşındaki Beste Gümül’e bıraktı.

İlk olarak Tosunlar İlkokulu’ndan makam aracı ile alınan 4/A sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Beste Gümül, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından kapıda çiçekle karışılandı.  Ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamına geçen Beste Gümül’e Başkan Özbaş, 1 haftalık program akışını anlatarak bilgi verdi.

Gümül, ilk talimatını Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne verdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü arayan Gümül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nda ilçedeki tüm çocuklara pamuk şeker dağıtılmasını istedi.

Ardından Fen İşleri Müdürlüğü’nü arayarak kilit taşı döşenmesini, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ise okuldaki çöplerin sık sık temizlenerek kontrol edilmesi talimatını verdi.

“TÜM ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”
Beste Gümül’ün nezdinde tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Beste, ilerde öğretmen olmak istediğini söyledi, belki de bizim yerimize belediye başkanı olur kim bilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk geleceği çocuklarımıza emanet ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da geleceğimiz olan çocuklarımıza çok önem veriyor. İnşallah onların izinden ve yolundan yürüyerek birlikte iyi bir öğrenci iyi bir yurttaş, vatandaş olacağız. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bizim ekonomik olarak büyümemiz, yaşam standartlarımızın artması gerekiyor. Türkiye dışında umutla ülkemizin daha da büyümesini isteyen soydaşlarımız var. Bu yüzden çocuklarımızın iyi bir genç olarak yetişerek en iyi üniversitelerde en iyi şekilde okuyacaklar. Ben belediye başkanı olarak, işçisinden esnafına en iyi şekilde görevimizi yaparak bu ülkeyi kalkındırmamız lazım. Ben bugün Beste ve değerli öğretmenlerimizi ağırlamaktan çok mutlu oldum. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bu bayramı bize hediye eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e silah arkadaşlarına ve 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yaşayan gazilerimize sağlıklı mutlu yıllar diliyorum” dedi.

“ÇOK HEYECANLANDIM”
Başkanlık koltuğuna oturarak duygularını aktaran 10 yaşındaki Beste Gümül, “ Duygularım karışık heyecanlıyım, mutluyum. Belediye başkanı olmak herkesin hayalinde vardır diye umuyorum. Ben öğretmen olmak istiyorum ama belediye başkanı olmak da çok güzel. Koltuk da heyecandan titriyorum.  Bugün Fen İşleri Müdürlüğünü arayıp işlerin nasıl gittiğini sordum ve taş döşenmesini istedim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara pamuk şeker dağıtılmasını istedim. Çünkü o gün çocukların bayramı herkesi tüm çocukların mutlu olmasını istiyorum. Ardından Temizlik İşlerin’den okuldaki çöp bidonlarını sık sık alınmasını ve kontrol edilmesini istedim” diye konuştu.  

Daha sonra Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Beste Gümül’e, “Sarayköy Belediye Başkanı Beste Gümül” yazan tabak hediye etti. Başkan Özbaş, Gümül’e yanında eşlik eden Tosunlar İlkokulu Müdürü Musa Sarıtaş ve İngilizce Öğretmeni Dilek Uz’a da hediye takdim etti.

BABA GÜMÜL GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Beste Gümül, tekrar makam aracına binerek evine bırakıldı. Evin önünde Gümül’ü bekleyen baba Canan Gümül, “İlerde inşallah başkanlardan daha yüksek mevkide olacak benim kızım. İlerde inşallah daha çok başarılı ve yüksek mevkilerde olur” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

baskanlik-koltuguna-beste-gumul-oturdu-1kumluca-mahallesi-1baskanlik-koltuguna-beste-gumul-oturdu-3baskanlik-koltuguna-beste-gumul-oturdu-4
Yorum Bulunamadı