0258 415 1007 ├çar┼čamba, 7 Aral─▒k 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Başkan Özbaş, Vali Karahan

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy


Denizli Valisi Hasan Karahan, Sarayköy’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 
Vali Karahan ilk olarak Sarayköy Kaymakamlığını ziyaret etti. Burada Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve diğer ilçe protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Karahan, Kaymakam Akkaya’yı Kaymakamlık Makamında ziyaret etti. Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Vali Hasan Karahan’a ilçenin genel durumu, kamu yatırımları ve projeler hakkında bilgiler verdi. 
 
Vali Hasan Karahan daha sonra, Sarayköy Belediyesine geçti. Burada Başkanımız Ahmet Necati Özbaş ve belediye personeli tarafından karşılanan Vali Karahan, düzenlenen toplantıda belediyenin ilçedeki çalışmaları hakkında Başkan Özbaş’tan bilgi aldı.  Bili sunumunun ardından Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, ilçenin kültürünü yansıtan ürünleri, Mücadele’de Sarayköy Hatıralarım kitabını ve Sarayköy Türküleri cd’sini Vali Karahan’a hediye etti. 
 
Belediye ziyaretinin ardından belediye tarafından yaptırılan ve inşaatı devam eden Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunan Vali Hasan Karahan, inşaatın son durumu hakkında yüklenici firma ve diğer yetkililerden bilgi aldı.
 
Daha sonra inşaatı devam eden 24 Mayıs İlkokulu’nun yapımı hakkında yüklenici firmadan bilgi alan Vali Karahan ardından  Sarayköy Atatürk Ortaokulunu ziyaret ederek sınıfları gezdi, öğrencilerle biraraya geldi. 
 
Vali Hasan Karahan Sarayköy ziyaretinde son olarak Greeneco Jeotermal Enerji Santralini ziyaret etti. Buradaki yetkililerden enerji üretimi ve santral sahası hakkında bilgiler alan Sayın Valimiz, jeotermal enerjinin önemine dikkat çekti. Jeotermalin, sağlık başta olmak üzere enerji üretimi, tarım gibi önemli alanlarda değerlendirildiğini sözlerine ekleyen Vali Karahan, “Denizli zengin jeotermal kaynakları ile ülkemizde önemli bir yere sahip. Allah’ın bir mucizesi olan bu kaynağı İlimizde en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Sağlık alanında termal tedavi için yurtiçi ve yurtdışından birçok kişi her yıl İlimize geliyor. Tarım alanında seralarda üretime katkı sağlıyor. Ayrıca; elektrik enerjisinin üretildiği bu tür tesislerimizin ülke ekonomisine verdiği katkı da çok önemli. Burada önemli miktarda konutun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek üretim yapılıyor. Zengin jeotermal kaynağımızın kullanıldığı tüm bu üretim ve kullanım alanları ülke ekonomimize önemli katkılar sağlıyor” dedi.
 
Vali Karahan’ın Sarayköy ziyaretinin ardından Denizli’ye memnun döndüğüne değinen Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, “Sayın Valimizin Denizli’ye gelişi ile bu ilk Sarayköy ziyareti. Belediyemizi ziyaret eden Valimize Sarayköyümüz ve yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdik. Hakikaten Sarayköy, Denizli’nin ekonomi, tarım ve turizm potansiyeli. Şehircilik anlamında da Büyükşehir ve ilçe belediyemizin imkanlarıyla, hükümetimizin destekleriyle adından söz edilen; büyüyen, gelişen bir ilçe haline geldi. Bu potansiyelleri de sayın Valimize aktardık. O da çok mutlu bir şekilde ayrıldı. Memnun kaldı. Daha sonra 24 Mayıs İlkokulumuzun inşaatına gittik. İncelemelerde bulunduk. Kültür Merkezimizi ziyaret ettik. Sarayköy Belediyemizin bütçesiyle başladığımız kültür merkezimizde kendi mimarlarımız, mühendislerimiz ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı kendilerine aktardık” diye konuştu.
 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

vali-hasan-karahan-saraykoy-ziyareti
Yorum Bulunamadı