0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi, eğitimde ilçeler arasında bir ilki gerçekleştirdi

Sarayköy Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği protokolle ilçede Sosyal Etkinlik Merkezi’nin startını verdi.


Sarayköy Belediyesi, ilçedeki gençlerin geleceklerine en iyi desteği vermek için yeni projelerle çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin daha iyi eğitim almaları için ilçedeki okulların hamisi gibi çalışan Sarayköy Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği protokolle öğrencilerin eğitim, kültürel ve sportif faaliyetlerinde hep yanlarında olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğince ilkokul, ortaokul veya ortaöğretim öğrencilerinin ödev ve projelerine ilişkin araştırmalar yaptığı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü Sosyal Etkinlik Merkezi’ni Sarayköy’de hayata geçirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde protokol töreni düzenlendi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan katıldı.

İmzalanan protokolün amacının Sarayköy’de eğitim gören ilkokul, ortaokul ve üniversiteye hazırlanan lise 4 öğrencilerinin derslerini pekiştirmek, sosyal etkinliklerini artırmak ve farklı programlar ile onların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğiyle Sosyal Etkinlik Merkezimizin açılışını yapmış oluyoruz. Öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmak için Bakanlığımızın geçen yıldan bu yana yaptığı çalışmalarda ilçe belediyelerinin İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle yapacağı protokollerle belediyelerin eğitim desteğini üstlenmesi için bir yetkilendirme söz konusu olmuştur. Bizde fiziki şartlarımızı ve istihdam edeceğimiz öğretmenlerimizi tespit ettik. Çalışmalarımızın sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kontrollerinin ardından düğmeye bastık ve bugün itibari ile bu çalışmalarımızı imzaladık. Yapmamız gereken en önemli hizmetlerden birisinin eğitime destek vermek olduğunun farkındayız. Bu yüzden ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza her daim destek vermemiz gerekmektedir. İnşallah onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Etkinlik Merkezi’nin Denizli’deki ilçeler arasında ilk kez Sarayköy’de hayata geçtiğine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ın, eğitim alanında yaptığı çalışmalar gerçekten gıpta ile izlenmektedir. Kendisi eğitim sevdalısı, eğitim aşığı bir eğitim neferi. Onun için bize verdiği bu desteği unutmamız asla söz konusu değil. Kendisine ve tüm ekibine içtenlikle teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın en son çıkan çalışması olan Sosyal Etkinlik Merkezini Sarayköy’de ilk kez gerçekleştiriyoruz. Bu protokolün iyi bir hayra vesile olacağını inanıyorum. Sarayköy’ü eğitim şehri yapabilmek için aynı Denizli merkezde olduğu gibi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş protokolü imzaladı.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-sosyal-etkinlik-merkezi-protokol
Yorum Bulunamadı