0258 415 1007 Cuma, 23 Şubat 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Başkan Özbaş, gençlere armağan etti; gençler ise aldıkları eğitimlerle başarıya koşuyor

Sarayköy Belediyesi, ilçedeki harabe binayı yeniledi, gençlerin hizmetine sundu. Sarayköy Belediye Gençlik Merkezi adı altında birçok kursa ev sahipliği yapan merkezden yararlanan gençler başarılarını il dışına taşıdı.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın çalışmalarıyla Atatürk Mahallesi’nde atıl vaziyetteki bina yenileme çalışmaların ardından sanat ve kültürün doğduğu merkez haline getirildi. Başkan Özbaş tarafından gençlere armağan edilen bina Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi adı altında hizmet vermeye devam ediyor.

Sanat, kültür, eğitim ve sporun doğduğu Gençlik Merkezi’nden yararlanan gençlerin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Gençlik Merkezi’nde matematik,  edebiyat, tiyatro, aşçılık, bilardo, halk oyunu, sağlık, resim,  müzik, edebiyat, Osmanlıca ve spor kulüplerinden yararlanan gençler aldıkları eğitimleri dört duvar içerisinde bırakmıyor il dışına da taşıyor.

Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi faaliyete geçmesinin ardından ödül yağmaya başladı. Gençlik Merkezi’ne İlk ödülü getiren Tiyatro kulübünün ardından şimdi ise aşçılık kulübü öğrencileri başarının ismini yazdı.

Fethiye’de düzenlenen 8. Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’na aşçılık kulübü eğitmeni Soner Güler ve kursiyerleri Şefika Akça, Seval Bilir, Ceren Acar ve Şenay Baran Eğerci katıldı. 250 kişi içerisinden modern Türk mutfağı ana yemek lise düzeyi dalında 2 gümüş madalya, lise düzeyi taze makarna 1 gümüş,  lise düzeyi tatlı tabağı dalında 1 gümüş madalya, lise düzeyi ekip yarışması dalında 3 altın madalya alarak Sarayköy’e döndü.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilk kez katıldıkları yarışmada başarılı olan aşçılık kulübü ekibini makamına kabul etti.

“GENÇLERİMİZE YOL ARKADAŞLIĞI YAPMAK İÇİN HER ZAMAN BURADAYIZ”
Gençleri tebrik eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Kısa bir süre önce açtığımız Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezimizde yer alan aşçılık kursumuzda Soner Güler hocamız ile birlikte gençlerimizin aldıkları eğitimi, yarışmaya katılarak taçlandırmaları bizi çok mutlu etti. Bizlere bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin iyi bir şekilde yetişmeleri için her türlü projeye destek vermeye devam edeceğiz. Onlara yol arkadaşlığı yapmak için her zaman varız” dedi.

AŞÇILIK KULÜBÜ BİR YILIN ARDINDAN BAŞARI GETİRDİ
Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi eğitmen şefi Soner Güler, “ 2017 yılının Mart ayından bu yana merkezimizde aşçılık kursu vermekteyim. Şuanda kursumuza kayıtlı 63 kursiyerimiz var. Yaptığımız eğitimlerin sonunda yarışmaya katılmak istiyorduk. Araştırma yaptık ve 8. Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’na katıldık. Yarışmaya 2 hafta içinde hazırlandık. Yarışma sonrası 4 gümüş 3 altın madalya ile ilçeye döndük. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a bizi desteklediği için ve ilçede gençlerin kültürel faaliyeti yapabileceği bir kurum oluşturduğu için kendisine çok teşekkür ederim” dedi.

Kurslardan çok keyif aldığına değinen aşçılık kulübü öğrencisi Şefika Akça, “Kursumuz mükemmel geçiyordu. Yarışmaya katılırken çok sakindik. Yarışma ve sonrasında çok heyecanlandık. Madalyamızı alırken çok mutlu olduk. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a bize bu imkanı verdiği için teşekkür ediyorum. Başkalarının düşünemediği düşünerek bizlere bu Gençlik Merkezi’ni armağan ettiği için teşekkür ederim” diye konuştu.

Kursiyer Seval Bilir ise, “Aşçılık mesleğini ileride yapmayı düşünüyorum. O yüzden bu kursa başladım. Benim için çok güzel bir adım oldu. Yarışma sonrası aldığımız ödüllerde bizim için sürpriz oldu. Çok memnun oldum. Bize bu imkanı sunduğu için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. O imkan vermeseydi deneyimim olmazdı, adım atamaya bilirdim. İyi ki bizim için böyle bir şey yaptı” dedi.

Turizm okulunda okuduğunu ve yemek yapmayı sevdiğini aktaran Şenay Baran Eğerci, “Okulda servis bölümüne seçildim. Belediyemiz tarafından açılan Gençlik Merkezi’nde aşçılık kursunun yer aldığını duyunca bilgilerimi pekiştirmek için kursa devam ettim. Yarışmada aldığımız başarı beni çok mutlu etti.  Ödül almaya devam edeceğiz” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Kursiyerlerin en küçüğü 16 yaşındaki Ceren Acar ise, “İlerde aşçılık mesleğini yapmayı düşünüyorum. Çünkü aşçılığın beni anlattığını düşünüyorum. Mutfakta kendimi buluyorum o yüzden kursa geliyorum. Aşçılık kulübünde ilerlediğimizi herkese göstermek istiyorduk ve yarışmaya girdik. İlk kez girdiğimiz için başarılı olabilir miyiz ihtimali vardı ancak başarılı olduk. Bu bizi çok mutlu etti. Aşçılık ayağında Sarayköyümüzü tanıttığımız için de ayrıca mutluyuz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-genclik-merkezi-ascilik-kulubusaraykoy-belediyesi-ascilik-kulubu-1
Yorum Bulunamadı