0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle ilçenin Trafo Mahallesi


 Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçenin Trafo Mahallesi’nde yapımına başlanılan ve Türkiye’nin en hızlı ilerleyen TOKİ şantiyesi olan 122 metrekarelik 3+1 ile 85 metrekarelik 2+1 şeklindeki 410 Sarayköy TOKİ Konutları için kura çekim töreni ilçe Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi.

Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Gezen, İlçe Meclis üyeleri, TOKİ Uzmanı İbrahim Ethem Topçu ve vatandaşlar katıldı.

Konuşma yapan TOKİ Uzmanı İbrahim Ethem Topçu, “15 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz inşaatlarımızla Türkiye’nin en aktif kurumuyuz. Bütün belediye ve kaymakamlıklarla proje üretmekteyiz. Sarayköy’de yapım aşaması yüzde 65 seviyesine gelen projemizin birkaç ay içinde teslimi de gerçekleşecektir. Haziran ayı içinde sözleşme işlemleri aşamasına geçilecektir. Konutlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sarayköy halkının hayali olan konut projesini hayata geçirmekten mutluluk duyduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy’ün yıllardır hayalini kurduğu projemizin birini daha binlerce vatandaşımızın şahitliğinde gerçekleştiriyoruz. Başka şehirlerde, ilçelerde Toplu Konut Projelerini görmüştük. Bizde göreve gelmeden önce böyle bir ihtiyacın olduğunu, Sarayköy’de çok fazla asgari ücretle yaşayan ve ev sahibi olmakta zorlanan vatandaşlarımızı gördük. Elimizi taşın altına koyduk ve 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde söz verdiğimiz toplu konut projesini geçen yıl itibariyle başlatmıştık. Arazilerin temini, devri, imarının yapılması, başvurular gibi uzun bir süreden sonra ihalemiz gerçekleşti ve bugün kura çekimini yapıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay sonra hak sahipleri evlerine oturacaklar. Tabi burada en büyük pay Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye ait. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlar bu hizmetin Sarayköy’de olması için bize çok büyük destek verdi. İlçe meclis üyelerimiz ve hemşehrilerimizin sabır ve desteklerini hep üzerimizde hissettik.  Böyle bir projenin ilçemizde hayata geçmesinden dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Herkesin hayalinin bir ev sahibi olmak olduğuna değinen Başkan Zolan, “En büyük hayalimiz başımızı sokabileceğimiz bir evimizin olması. Bazen bir ömür harcanıyor ev sahibi olmak için. Çok şükür ülkemiz belli bir istikrara kavuştu. Artık ev sahibi olmakta bir o kadar da kolaylaştı. Geçmişte kooperatifler vardı. Hem kooperatif hem de kiralar ödenirdi. Enflasyon yüksek olduğu için bankadan kredi çekip ev sahibi olmakta yoktu. Şükür ki ülkemiz çok iyi noktaya geldi. Artık kirada oturan vatandaşlarımız istediği zaman kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Ev sahibi olabilmeyi Rabbim herkese nasip etsin. Sarayköy Toplu Konutları’nın hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Konuşmaların ardından ilk kuraları sırayla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya çekti. Başkan Zolan’ın 2+1 konutları içerisinden çektiği kurada ismi yazan Meryem Durmaz, sahneye çıktığında gözyaşlarını tutamadı.

Sarayköy Noterliği’nin huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde 378 kişi ev sahibi olarak evlerine döndü.

KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ.

2+1 Liste: http://www.saraykoy.bel.tr/SiteFile/file/2~1.PDF

3+1 Liste: http://www.saraykoy.bel.tr/SiteFile/file/3~1.PDF....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-toki-konutlari-kura-cekim-toreni
Yorum Bulunamadı