0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

SARAYKÖY BELEDİYESİ RAMAZAN AYI BOYUNCU 32 MAHALLEDE İFTAR YEMEĞİ VERECEK

Sarayköy Belediyesi tarafından ramazan ayı boyunca ilçenin 32 mahallesinde iftar yemeği verilecek.


Sarayköy Belediyesi Ramazan ayı boyunca ilçedeki 32 mahallede iftar yemeği verecek. İftar yemeğinin ardından ise Sarayköy Belediyesi Tiyatro ekibi Geleneksel Türk Tiyatrosunu sahneleyecek. Belediye tarafından en ince ayrıntısı dahi düşünülen iftar programlarında çay, pamuk şeker ve karlı şurup ikramları da yer alıyor.

Ramazan-ı şerifin ilk günü Gerali Mahallesi’nde vatandaşlarla iftar yapan Sarayköy Belediyesi Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ikinci gün ise Acıdere Mahallesi ve Hisar Mahallesi’ndeki (Attuda Antik Kenti) vatandaşlarla birlikte dua edip orucunu açtı.

Yemek ardından sahneye çıkan Sarayköy Belediyesi Tiyatro ekibi gösterileriyle vatandaşları kahkahaya boğdu.

Hellenistik dönemde kurulmuş olduğu tahmin edilen Attuda Antik Kentinde verilen iftar yemeğinde konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Tüm vatandaşlarımızın Ramazan-ı şerifi mübarek olsun. Gönüllerde köprülerin kurulduğu on bir ayın sultanı ramazan ayımızın her günü hemşehrilerimiz ile bir araya gelmek istedik. İnşallah 32 mahallemizdeki tüm vatandaşlarımızla bu mübarek Ramazan ayında buluşacağız. Her vatandaşımızın sorunlarına cevap olabilmek için çalışıyoruz. İftar sofralarımızda da sorunlarınızı dinleyerek çözüme kavuşturmak için çalışacağız” dedi. 

Hisar Mahallesi’nin (Attuda Antik Kenti) sit alanı bir mahalle olduğu için 30 yıldır çivi çakılmadığını belirten Başkan Özbaş, “ Hisar Mahallemizin yeni yerleşim alanında Sarayköy Belediyesi olarak elimizden geleni yaptık. Kilit taşı döşenmemiş sokağımız kalmadı. Bordür taşlarımız yapıldı. 300-400 metre küp arası yeni içme suyu hattı ile beraber DESKİ içme su deposunu yaptı. Mahallemize verdiğimiz tüm sözleri yerine getiriyoruz” diye konuştu.  ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-iftar-yemegi
Yorum Bulunamadı