0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ın

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı


19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakılan bağımsızlık ateşi, yüreklerimizi saran büyük bir yangın olarak bugüne kadar gelmiş, 7’den 70’e tüm milletimizin ortak değeri, buluşma noktası ve övünç kaynağı olmuştur.

 Bu mücadelemizin en önemli kahramanlarından bir tanesi şüphesiz gençler olmuştur. Memleket sevdasıyla yanan şanlı ecdadımız, genç yaşlarına rağmen ailelerini ve sevdiklerini arkada bırakarak Kurtuluş Savaşı’na katılmış, cepheden cepheye koşarken gözünü bile kırpmadan vatanımız için şehit ve gazi olmuşlardır. Ve bu özel gün, kahramanlık ve cesaret madalyası olarak milletimize ve özellikle gençlerimize emanet edilmiş ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 Bu kutlu bayramın 99. yıldönümünde gençlerimizden en büyük beklentimiz, atalarımız gibi vatanımız için mücadele etmeleridir. Gerek eğitim hayatlarında gerekse de iş hayatlarında başarıyı kovalamaları, ülkemizin refah seviyesini arttırmaya gayret etmeleri, bu topraklara ve bu topraklar üzerinde yaşayan aziz milletimize sahip çıkmaları en büyük arzumuzdur.

 Bizler de her zaman olduğu gençlerimizi desteklemeye devam edecek, onları bu kutlu yürüyüşlerinde asla yalnız bırakmayacağız. Gençlerimizin iyi eğitim almaları, donanımlı yetişmeleri ve iyi birer insan olarak hem ülkemize hem de milletimize hizmet etmeleri için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Onlarında bu emaneti çok iyi koruyarak daha da yükseklere taşıyacaklarına olan inancımız sonsuzdur.

 Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız ve milletimiz için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyorum.

Saygılarımla.
Ahmet Necati Özbaş
Sarayköy Belediye Başkanı....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-19-mayis
Yorum Bulunamadı