0258 415 1007 Salı, 6 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi Alevi-Bektaşi vatandaşlar için iftar yemeği düzenledi

Sarayköy Belediyesi tarafından ilçedeki Alevi-Bektaşi vatandaşlara Muharrem ayı dolayısıyla iftar yemeği verildi.


  Sarayköy Belediyesi, Alevî-Bektaşî vatandaşlara Muharrem ayı dolayısıyla verdiği iftar yemeğinin 5.sini düzenledi. İlçenin Atatürk Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Gezen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, iftar yemeğinde vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Yapılan duaların ardından oruçlar açıldı.

Tarih boyunca ülke insanımızın birlik ve beraberlikle vatanın savunduğunun altını çizerek, bundan sonra da bütün unsurlarıyla birlik beraberlik içinde yaşayacağını belirten Başkan Özbaş, “ İnancımızın, toplumumuzun ve ilçemizin en önemli motiflerinden olan Alevi-Bektaşi hemşehrilerimizle geleneksel olarak düzenlediğimiz Muharrem İftarı’nda bir araya geldik. Canlarla, dostlarla aynı sofrada buluşmanın, hep birlikte lokmalarımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Rabbim tutulan oruçları kabul, birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin inşallah” dedi.

GEÇEN YIL SÖZ VERDİ, BİR YIL DOLMADAN HİZMETE AÇILDI
Geçen yıl düzenlenen Muharrem ayı iftar yemeğinde Atatürk Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara park sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Özbaş, “ 2014 yılında ilçemiz halkına söz verdiğimiz tüm projelerimizi inşa etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Birçok projelerimizi de halkımızın hizmetine sunmanın gururu içerisindeyiz. Atatürk Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın özlemle beklediği bir yeşil alan projesi vardı. Kendilerinin günün yorgunluğunu atmak istedikleri; çocuklarının da keyifle zaman geçirmelerini istediği bir park vardı. Geçen yıl ki iftar yemeğimizde park sözümüzü vermiştik, hatta geçen yıl kültür merkezimizi, PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulumuzun, modern kapalı pazaryerimizin hayalini kurmuştuk. Çok şükür ki 1 yıl dolmadan o sözümüzü yerine getirerek vatandaşlarımızın özlemle beklediği parkımızı inşa ettik. Kültür merkezimizi ve kapalı pazar yerimizi bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Üniversite binamız ise bitmek üzere. Halkımızın mutluluğu ve refahı için istekleri olan tüm hizmetlerin sözünü vererek yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Özbaş, konuşmasının ardından iftar yemeğindeki tüm vatandaşlarla Atatürk Mahallesi’ne yapılan parka geçti, gece boyunca vatandaşlarla sohbet etti.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-iftar-yemegi-verildi
Yorum Bulunamadı