0258 415 1007 Salı, 6 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Vatandaşlarımızın bilgisine

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, altyapı çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.


Kıymetli hemşehrilerim,

Sizlerin dua ve teveccühleriniz ile seçildiğimiz bu kutlu göreve başlarken aklımızda sadece tek bir şey vardı. Havasına, suyuna, toprağına ve insanına sevdalı olduğumuz ilçemizi herkesin gıpta ile baktığı, yaşamak ve yaşlanmak için tercih ettiği bir şehir haline getirmek…

Allah’a çok şükür artık Sarayköyümüz her geçen gün büyümekte, gelişmekte ve hayata geçirdiğimiz onlarca vizyon proje ile bölgemizin cazibe merkezi haline gelmektedir. Ancak; gelecek yılların en gözde yerleşim ve yaşam merkezlerinden bir tanesine dönüşmeye başlayan ilçemiz ne yazık ki halen 40 yıl önce yapılan alt yapı sistemini kullanmaktadır. Bu sorunu görmezden gelmek, günü kurtaracak çalışmalar yapmak ve alt yapıyı tamamlamadan üst yapıyı yapmak şehrimize ihanet etmekten başka hiçbir şey olmayacaktır.

Bizler de bu büyük yaraya neşter vurmak ve ilçemizdeki alt yapı sorunlarını tarihe gömmek için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Osman Zolan ve DESKİ ile yaptığımız etüt ve projelerin ardından ömrünü tamamlamış olan bu alt yapı sistemini baştan aşağıya yenilemeye, hemşehrilerimizi sağlıklı içme suyuna, sorunsuz bir şekilde çalışan kanalizasyon ve yağmurlama sistemine kavuşturmaya karar verdik.

DESKİ tarafından yapılan ihale ile yaklaşık bir yıl önce başlayan alt yapı çalışmalarının büyük bir kısmını tamamlamış, çalışmalarda artık sona yaklaşılmıştı. Ancak ülkemize ve milletimize yapılan ekonomik saldırıların ilçemizdeki alt yapı çalışmalarını yapan yüklenici firmayı da olumsuz bir şekilde etkilediği ve çalışmalarda aksamaların olduğu tespit edilmiştir.

Belediyemiz, DESKİ ve firma ile yapılan görüşmelere rağmen hızlı ve etkin bir sonuca ulaşılamamış olduğundan dolayı firma hakkında gerekli yasal süreç DESKİ tarafından başlatılmıştır. Bir yandan yasal süreç işletilirken bir yandan da ilçemizdeki alt yapı çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için gerekli tüm çalışmalar yürütülmektedir. İnşallah bu çalışmaların bitmesi ile birlikte hemen üst yapı çalışmalarına başlayacak, şehrimizin her köşesini imar ve abad edeceğiz.

Asla şüpheniz olmasın ki; bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin sabrı, desteği ve güveni ile verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmeye devam edeceğiz. İlçemizi emin adımlarla geleceğe taşıyacak, her sokağında, her caddesinde ve her mahallesinde farklı güzelliklerin yer aldığı bir Sarayköy’ü hep birlikte, el ele inşa edeceğiz.

Sizlere söz veriyorum! Çocuklarımızın büyüdüğü Sarayköy, bizim büyüdüğümüz Sarayköy’den çok daha farklı, çok daha güzel olacak…....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

alt-yapi
Yorum Bulunamadı