0258 415 1007 Çarşamba, 4 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de Gaziler Günü kutlandı

Sarayköy’de Gaziler Günü kutlandı.


Sarayköy’de 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Osman Kutlu Balak, Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, ilçe protokolü, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

İlçe kaymakamlığı ve belediye tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.  Ardından günün anlam ve önemine beyanen konuşmayı Kıdemli Başçavuş Şaban Akdemirci yaptı.

Daha sonra şehit yakınları ve gaziler onuruna Şehit Hüseyin Kuş Parkında, Sarayköy Belediyesi tarafından kahvaltı verildi.

Kahvaltıda konuşma yapan Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, “Bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimize ve kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Bugün şehit yakınlarımıza ve gazilerimize bir hediyemiz olacak. Sarayköylü şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi 2 günden oluşan Batı Karadeniz turuna götüreceğiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-gaziler-gunu
Yorum Bulunamadı