0258 415 1007 Pazar, 2 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi, pazar yerlerinde Covid-19’a göz açtırmıyor

Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde 5 Eylül Cumartesi günü belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen ateş ölçümleri sırasında 3 kişinin ateşi 37 derecenin üstünde çıktı. Belediye ekipleri tarafından alana çağırılan sağlık ekipleri 2 kişinin ateşinin düştüğünü tespit ederek bilgilerini aldı, evlerine gönderdi. Hastaneye sevk edilerek koronavirüs testi yapılan bir kişide ise herhangi bir şüpheye rastlanmadığı bilgisi verildi.


Sarayköy Belediyesi, koronavirüs salgınının Türkiye’de ilk görüldüğü günden bu yana tedbirleri sıkı bir şekilde devam ediyor. İlçede haftanın 2 günü kurulan semt pazarında belediye ekipleri giriş kapısı oluşturulan pazar alanlarında vatandaşların ateşini ölçmeden alışveriş yapmalarına izin vermiyor. Ekipler vücut ısısı 36 ila 37 derece arasında olan vatandaşları pazar alanına girişini sağlıyor.   Ayrıca maskesi olmayanlara maske teminini sürdüren ekipler, vatandaşların ellerini her an dezenfekte etmelerini de sağlıyor.

5 Eylül Cumartesi günü de Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde kurulan ilçe pazarında belediye ekipleri koronavirüs tedbirlerini en sıkı şekilde uygulamaya devam etti. İlçe pazarında tezgahlarını açmadan önce esnafların ateşi ekipler tarafından ölçüldükten sonra herhangi bir sorun yaşanmamasının ardından kurulumlarına izin verildi.

Daha sonra pazar yerine alışveriş için gelen vatandaşların giriş kapısı oluşturulan 4 noktada ateşleri ölçüldü, 36 ila 37 derece arasında vücut ısısı bulunan vatandaşlar alana alındı. 

Belediye ekipleri tarafından ateş ölçümü yapılan 2 yetişkin ve 1 çocuğun ateşi 37 derecenin üstünde çıktı. Belediye ekipleri tarafından 112 Acil Sağlık ekibi alana çağırıldı.

Pazar yerine ulaşan sağlık ekipleri tarafından tekrar 3 vatandaşın ateşi ölçüldü. 2 vatandaşın ateşleri düştüğü tespit edilerek bilgileri alınıp evlerine gönderildi. Hastaneye sevk edilen bir vatandaşın ise yapılan test sonucunun ardından herhangi bir koronavirüs şüphesine rastlanmadığı bilgisi verildi.

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-kapali-pazar-yeri
Yorum Bulunamadı