0258 415 1007 Pazar, 2 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de dereler ıslah ediliyor

Sarayköy’ün Duacılı ve Sığma Mahalleleri’ndeki derelerde yoğun yağışlarda olası sel taşkınlıklarının önüne geçmek için ıslah çalışması yapılıyor.


Sarayköy’ün Duacılı Mahallesi’nde geçen ay sağanak yağış nedeniyle dere taşmış birçok evi ve işyerini su basmıştı. Olayı yakından takip eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, olay anında sorunları tek tek kendisi not ederken çözüm sağlanması içinde gerekli çalışmaları başlattı.

Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü ve Sarayköy Belediyesi işbirliği ile Duacılı ve Sığma Mahalleri’nde bulunan derelerde ıslah çalışması başlatıldı.

DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Duacılı Mahallesi’nde bulunan derenin temizlenme çalışması tamamlandı. Sığma Mahallesi’nde bulunan derede ise çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililer, ıslah edilen derelerde suların getirdiği ağaç parçaları, kontrolsüzce atılan moloz ve hayvansal atıklarının birikmesi sonucu tıkanma meydana geldiğini belirtti. Görevliler vatandaşları derelere moloz ve çöp atmamaları yönünde uyardı.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-dere-islah-calismasi
Yorum Bulunamadı