0258 415 1007 Pazar, 2 Ekim 2022
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ın 10 Kasım Mesajı

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 82’nci yıldönümünde saygıyla yad ediyorum. Atatürk, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigarı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır.

 Tüm hayatını milletinin var olmasına adayan ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bizlere aydınlık bir gelecek bırakan Atatürk, tarihin yetiştirdiği en büyük liderlerden birisidir. O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir lider olmuştur.  Sadece askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile değil vatanına ve milletine duyduğu sonsuz sevgiyle her zaman barıştan ve demokrasiden yana olan tutumu dünyada büyük bir hayranlık uyandırmıştır.

Bizlere, özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her zaman sevgi ve özlemle hatırlayacağız.

Bu düşüncelerle, vefatının 82’inci yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-10-kasim
Yorum Bulunamadı